1. amerikan underground müzik piyasasının çıkışına götürüyor bu adamlar beni.

  amerika'da 80'li yıllarda suça itilen zenci gençlerinin kendini ifade edip cesaretlenmelerinin fitilini nasıl rap müzik ateşlemişse, heijan ve akranları da benzer bir yoldalar bence.

  kliplerde ve şarkı sözlerindeki suç unsurlarını benimsemiyorum yanlış anlamayın, lakin bu adamlar bu yaşamı sürdürüyor, ona ayak uydurup bu sıradışı yaşam onlar için sıradan bir hal alıyor.

  bu adamlar şimdiye kadar arabesk rap vs adı altında birbirlerini bıçakladılar. şimdi ise aralarından heijan gibi rap müzik sayesinde şarkılarını yapıyor, stüdyo açıyor, dertlerini bu şekilde dile getirip içini döküyor. kendini böyle ifade ediyor.

  tamam bende biliyorum hala birbirlerini bıçaklıyorlar ama küçükse olsa bir ışık mevcut; bu da umut demektir. inşallah daha da yeşerir

  ufak tefek şeyler dışında özentilik ve yapmacıklık içermeyen, samimi, biraz da kendi trajik ve dramdolu hayatı ile dalga geçmeyi başarabilmiş çalışmaları için heijan'ı tebrik ediyorum.
  janli
 2. arabesk rap yapıyoruz diye ortada gezen kekolardan çok daha ileride bence, şarkı sözlerini beğeniyorum. manitam beni bıraktı batsın bu dünyadan çok varoşlardaki hayatı anlatmaya çalışıyor. tabiki son bir kaç şarkıdır garip tiplerle düet yapmasını saymazsak, çocuğu kullanıyor gibi geliyor o tipler. birde prodüksiyonu eksik kalıyor kendi çabasıyla bu kadar, elinden tutan olursa başarılı olabilir bence. iyi dileklerim kendisiyle.
 3. bu çocuğa saygı duymak ve iyi dileklerde bulunmak youreads elitistleri tarafından hoş karşılanmaz.