• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
hell or high water - david mackenzie
aile çiftliklerini kurtarmak adına banka soygunları yapan iki kardeşin hikayesini anlatıyor.
 1. western havasında güzel bir aile draması filmi. 2 kardeşin banka soygunlarını konu alan film modern western/texas havasını hissettiriyor. gariptir ki, film texas'ta geçmesine rağmen çekimlerin hiçbiri texas'ta yapılmamış. özellikle oyunculuklar ve film içerisindeki müzikler çok güzeldi, belki alışkın olmadığımız için aksanlardan biraz rahatsız olunabilir. ama ayakları yere basan basit/tanıdık bir hikaye üzerine güzel bir film olmuş.
 2. yağmurlu bir pazar günü denk gelerek izlediğim film. her telden bir parçaydı.
  yol filmi, soygun filmi, western filmi, kısmi aksiyon, dram, eleştiri vb.
  müzikler hiç fena değildi (bkz: nick cave) bazı filmleri doğru yerde doğru zamanda izlemek gerekiyor, hafta içi filmleri, hafta sonu filmleri, yaz filmleri, kış filmleri hatta güz filmleri diye tv karşısına oturmak günden güne zorlaşıyor. bütün şartları ayarlamak gerekebiliyor. bu açıdan bakılınca film için pazar günü sabah saatleri kararında bir seçim oluyor, filmde çokça 33'lük bira sahnesi var, o da artık sizin elinizde bir tane eşlik edersiniz yada geceyi beklersiniz.
 3. jeff bridges'ı severim. gariptir ki yakın zamanda en az 3-4 filmini izledim. tamam bu filmde de iyi. ama bu filmin nesi oscarlık yahu. chris pine' a bayılırım ama ne onda ne de çılgın abisinde muhteşem bir oyunculuk yok. filmin konusu da gayet basit nesinde orijinallik gördünüz ya. bir de en iyi film en iyi senaryoya aday. nocturnal animals aday olmalıydı. akademiye her zamanki gibi çok kızgınım.

  puanım jeff ve kankasının hatrına 7/10