1. gündeme dev gibi düşen her olaydan sonra kâh profil resmini, kâh isminin önüne** gelen ünvanı, kâh filresini* değiştiren insanların, bunu yapan diğer birçok insana uyum sağlamak adına gerçekleştirdiği fuzuli eylemdir. kendisine beğeni toplamak sebebiyle yaptığı bu eylemin son derece bariz şekilde görünür olduğundan bihaber olan bu kişiler, insanların durumundan ziyade kendi, sadece kendi görselliğini umursamakta oldukları ayan beyan ortadadır.

  işbu kişilerin diğer insanlara, trajik bir olay sonrası "neden yeterince üzülmüyorsun, beğeni peşinde koştuğundan mı?" diye çemkirmesi belki de kendi durumunu aklınca örtbas ettiğini düşünmesinden kaynaklanır
 2. kimseye bir zararı olmayıp, hiçbir şey yapmamaktansa içlerini bir nebze rahatlatan toplumu gösterir bize. tabi bir de bunu kendilerine dert edenleri.
  ozumm
 3. bu gibi (ankara patlaması) olaylar ayda yılda bir olsa bir mantığı olurdu diye düşünüyorum , ancak 5 ayda 3 kere patlayan her gün şurda şehit burda şehit haberleri gelen bir ülkede nasıl ayak uyduruyorlar ibretlik vallaha...
 4. resmen salaklıktır. her olaya profil fotografimizi degistirerek tepki verecek olsak abartmadan bu eylem butun gunumuzu alir. olaysiz gecen tek bir gun hatta tek bir saat yok cunku.

  ayrica, bunu yapanlarin cogunun ne kadar duyarli bir insan olduklarini elaleme gostermekten ve bunun gibi hazin olaylardan prim yapmaktan baska derdi yok (bkz: james taylor) .
 5. tepki koyduğunu zannedip uyutulduğunun farkında olmayan bir garip insanların yaptığı eylem. he canım profilini kararttın tüm dertler tasalar çözüldü.
 6. sonsuz bir uykuda olanların ara sıra gündemi yakalamak için yaptıkları eylem türü
 7. asgari bir bireyin yaptığı zararsız değişim.

  ancak burada sosyal tepkiden çok yapılan ve yazılan arasında fark oluşması. sen türk-kürt kardeştir deyip, sosyal hayatında ayrım yapıyorsan,

  sokak hayvanlarına zulmedenleri kınayıp çöpteki kediyi kışkışlıyorsan,

  kendi annenle profil yapıp ilk derbide futbolcuların, hakemin annesine küfrediyorsan buradan söyleyim "ikiyüzlüsün".