1. ortak bi paydada buluşup meseleyi ortadan kaldırmak asla mümkün değildir, ne anlatmaya çalıştığınızı, derdinizin ne olduğunu anlamamakta ısrarcıdırlar. bi olayda hiçkimse tamamen haklı ya da tamamen haksız olamaz.
  iki tarafın da haklı olduğu durumları konuşup, haksız olduğu tarafları belirtip gerekirse özür dilemek varken, hep bencil davranıp kestirip atarlar. sonuca ulaşılamaz.
 2. yalnızlığa kendisini alıştırması gereken kişidir çünkü bu bencillik ona bunu vaadeder...
 3. selam, evet o benim.

  bilmedigim bi konuda karsimdakiyle tartisamayacagim icin tartismiyorum, bildigim konulari da iyi biliyorum. yani cokta zor bisey değil, cidden enine boyuna bilmiyorsan sus otur.

  bu arada kesinlikle emin olmadan tartismaya girmem, yanlis anlasilmasin :d
 4. bana mark twain'in "asla aptallarla tartışmayın. sizi kendi seviyesine çeker ve sonra tecrübesiyle yener." sözünü hatırlatan insanlardır
  sari
 5. genelde en haksız olan kişilerdir. bu kişiler zeytinyağı gibi üste çıkmayı iyi becerirler. karşı taraf daha fazla uğraşmak istemez ve pes eder. böylelikle hep haklı gibi gözükmeyi çok iyi becerirmiş olurlar.
 6. genelde haksız olan insandır o aynı zamanda. siz insan gibi tartışmaya çalışırsınız, o ise sizi inadına sinirlendirir.
 7. "haklı olmak mı isterdin yoksa mutlu olmak mı?' sorusunun genellikle mutsuz öznesidir. öyle ki, çoğu zaman öfkelendirir haklı olmak. en olmayacak şeylerde, en beklemediğiniz insanların " baştan sona haklısın, bütün sitemlerinde haklısın, ama..." lı cümleleriyle histerik nevrozlar geçirmek dahi mümkündür.

  haklı olmak önemsiz bir ayrıntıdır. mühim olan, eşşek gibi haksız olduğunuz bir anda, gerekirse sabaha dek özür dileyebileceğiniz birinin hep, hiç olmasa uzunca bir süre sizinle olacağını bilmenin verdiği huzur, mutluluktur.

  haklıyım, oradan biliyorum. *
 8. özelliklerinin her bilinçli insanda olması gereken insandır. haklı olduğu halde haksız duruma düşmemeli insan.
 9. çokta akıllı değildirler