• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
Yazar emrah serbes
her temas iz bırakır - emrah serbes
kızılay, sakarya caddesi, ssk işhanı, dil-tarih, atakule, öğrenci evleri... ve emniyet... cinayet masası. behzat ç., "yeni müktesebata" uyum sağlayamamış, lambur lumbur, "dişli" bir başkomiser. müzik dinlemez, polis telsizi dinler. kitap okumaz, gazeteye spor sayfasından başlar. herhangi bir siyasi görüşü yok. "içimizden birinin" üçüncü sayfa haberlerine yansımış hali gibi, adı bile tam değil. 1. amatör'de duran toplara iyi vuran bir stoperken, topçuluğu bırakıp başkalarını tekmelemeye başlamış. mesela beş lira için kalbinden adam bıçaklayanları, on üç yaşında kızlara tecavüz eden, namus için en yakın akrabalarını vuranları... kendi adalet anlayışı bakımından sorun yok; "it uğursuz" kimdir, belli gibi görünüyor... ama acaba öyle mi? behzat ç.'yi ve onun adalet duygusunu da rahatsız eden işler olabiliyor bazen hayatta... at izinin it izine karıştığı bir cinayet... kim, niye öldürsün bu kızı? hem niye bu şekilde? siyaset karışmış desek?.. garip... öğrenci âlemine, başka âlemlere, ama asıl polis âlemine dikiz atan, entrikası bereketli bir polisiye... (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. orta halli, eğlencesine okumalık bir kitap. baş kahraman behzat ç. nin "saçma sapan konuşma" dışındaki yönleri karakterde yeterince vurgulanamamış. karakterin mevcut ruh hali, adalet duygusu, yaşam amacı (ya da varoluşsal kaygıları) vs vs kitapta bunların izlerine rastlamak zor. edebi yandan zayıf bulduğum, ilgi çekici bir hikayesi olan bir kitaptı.
  abi
 2. okuyacaklarım arasında olan kitap.
 3. birisi hediye olarak gönderirse okumayı istediğim kitap.

  bu kitap kütüphanesinde boşta duran youser varsa yeşillendirsin.
 4. ankara kokan,samimi,iç ısıtan bir kitap. küfürlü veya argo konuşmaların sırıtmadığı nadir türk edebiyatı yapıtlarından. hikâyesi inanılmaz sarsıcı olmasa da insanı bağlar,gerektiği yerde içiniz burkulur,gerektiği yerde sesli gülersiniz.
  bir oturuşta bitirilebilecek bir eser.ankara severlere,behzat komiseri yad etmek isteyenlere bol bol tavsiye ederim
 5. behzat c kitaplarinin ilkidir. yazar temmuz 2015de 2yil ara vermistir. tek ilgi alanı boks olacakmış. ergen edebiyatı yapıyordu. güzelde yapıyordu.. parayı bulup ara vermesi hoş olmadı tabi.

  edit:vermemis beyler kapitalist yayincilara kizmis devam edecekmis. duzeltme icin developer'a tsk.
 6. kitabı, diziyi izledikten sonra okudum.behzat ç ve ekibinin paralel evrendeki hayatlarını okuyormuşum gibi hissettim. kitap güzel, akıcı hatta paralel evren hissine kapıldığımdan ayrı bir güzel geldi. şimdi diğer kitapları da okumak istiyorum.