1. 1980 yılında kurulmuş, amerikan menşeili bir gıda firması. çok katlı ağ pazarlama sistemiyle çalışan firma, kilo kontrolü-cilt bakımı-ek gıda odaklı ürünler satmaktadır.
    ülkemizde de doksanlı yılların sonundan beri çalışmakta olan firmanın ürünleri özellikle kilo vermek isteyen insanlara yöneliktir.
    distribütörlük yoluyla çalışan kişilerden önce ürün içeren distribütörlük kitini satın almaları beklenir; daha sonra ürünleri kendileri kullanıp elde ettikleri sonucun üzerinden müşteri elde etmeleri gerekir. bu firmanın distribütörlerini yakalarında taşıdıkları "kilonu kontrol et - yolunu benden öğren" yazılı rozetlerle tanıyabilirsiniz.
    geçmiş yıllarda ürünleri içerikleri açısından sıklıkla eleştirilmiştir. özellikle doksanlı yılların başında efedrinle ilgili yaşanan sorunlardan dolayı neredeyse fda onayını kaybedecek duruma gelen firma, bugünse ürünlerinde kullandığı gdo'lu soya proteini, işlenmiş şekerler ve monosodyum glutamat gibi kanserojen katkılardan dolayı eleştiri altındadır.

    ülkemizde ürünleri tarım ve sağlık bakanlığı onayları ile satılmaktadır. uzun süre ürünlerini kullanmış ve bir süre de satmış birisi olarak ürünlerinin -en azından- mcdonalds'tan daha iyi olduğunu ancak asla sağlıklı bir beslenme düzeninin yerini tutmayacağını hatırlatırım. bir iş olarak ise buna benzer pek çok firma vardır, bir aloe vera'dan, bir avon'dan ne kadar kazanılabilirse bundan da o kadar para kazanılabilir. satıcıların büyük çoğunluğu yatırımını zor kurtarır; bir kısmı para kaybederken bir kısmı ciddi paralar kazanır. bu tamamen size bağlıdır.