1. http://imgur.com/a/RxFxN

  hakkında uzun uzadıya bilgiyi uzun araştırma yapmaksızın hiçbir yerde bulamayacağınız ankaralı death metal grubu. 2005'te kurulmuşlardır.

  single ve demoları haricinde 2 albümleri bulunmakta: born into this plague (2010) ve the nihilistic attitude (2013).

  born into this plague zamanında, underground bir gruptan -en azından- türkiye çapında bir grup olmaya geçiş yolunda ilk adımı atmışlardı. zaten ilk albümleri türkiye, avrupa ve amerika'da satışa çıkmıştı. albümdeki iyi şarkılardan biri life becomes our grave'di. moonspell etkileri kaçınılmaz olarak görünüyordu bence. bir de, elbette, metalcore ve deathcore ile müzikal hayatına başlayan grubun eski damarlara yönelik özlemi. gerçi müzik ritminden bağımsız brutal vokalli bu türlerden çabuk koptular iyi ki. albümün en iyi şarkılarından bir diğeri de mental decay.

  the nihilistic attitude çıkmadan önce birkaç kere grubun dağılacağı, albüm satışlarının beklenen seviyede olmaması sebebiyle maddi sıkıntılar içine girdikleri falan söylenmişti. pek ciddiye almamıştım ben çünkü 5 yılın sonunda ilk albümünü yayınlayan, gırla demo ve single'ı bulunan bir grup ilk albümündeki maddi başarıya -hele ki metal camiasından bahsediyorsak- bel bağlamaz. bunun en iyi örneği (bkz: moribund oblivion) 'dır mesela. çatır çatır yürüyor adamlar. neyse, konuyu dağıttım, toparlıyorum.

  ilk albümden sonra çıkan bu söylentilerin üstünden geçen 3 yılın ardından, dinleyici de grubun tür değişikliğine gidebileceğini, zengin riff'lerin üzerine klavye de kullanabileceğini düşünmeye başlamıştı. deathcore'la yola çıkmış bir grubun, köklerine bağlı kalmayı bir kenara bırakıp melodik death ya da black metale geçmesi büyük değişiklik demektir. zaten the nihilistic attitude da, born into this plague gibiydi: çizgisinden sapmayan, şarkı geçişleri arasında büyük farklılıklar bulunmayan, death metalin iyi örneklerini sergilemekten geri durmayan bir yapı. bana göre albümün en iyi şarkısı, son şarkı olan suicidal state of mind. ritim değişkenliği ve şarkının müzikal derinliği muazzam geliyor bana her dinlediğimde.

  grubun albümlerini edinebilirsiniz müzik marketlerden ya da akmar gibi undergound metalin can damarlarının olduğu yerlerden. "bu ülkede halen daha iyi metal yapılıyor ve yapılacak da" diyebilmek için iyi bir sebep heretic soul. death metal seven ve henüz bu grubu duymamış dimağlar için beklentiyi yükseğe çekmem lazım. lazım, çünkü bir türk metal grubundan beklenebilecek çoğu şeyi beklemiş ve görmüş biri olarak, bu gruba bakış açısının diplerde kalmasına göz yumamam.

  (şarkılara link verdim. zaten, görünen o ki, benden başka da metal paylaşan/paylaşabilecek az kişi var burada. eğer tekil olarak paylaşan olursa, haber etsin, kaldırayım linkleri. önemli olan grubu tanıtmak, sevdirmek.)

  dinleyin, dinletin.
 2. davulcuları türkiyenin en hızlı davulcusu olarak bilinirdi. sonra ne oldu bilmem.