1. kırk yaşına gelmiş bir abiniz olarak merak ettiğim tavsiyeler. yirmi kadar şehirde beş ülkede yaşadım. hiç bu olayı anlayamadım. çok değer verdiğim kadınlar oldu çok arzuladığım kadınlar oldu. ama aşk tanımlarına bakınca karnımda hiç kelebekler uçmadı. hiç mantığımı kaybetmedim. hiç çok güzel bu ya ben onun için ölürüm demedim.

  gereğinden fazla kadınla muhatap oldum. zekisi salağı entelektüeli bilgesi malı. hiçbirine aşık olmadım. hiçbir kadın vazgeçilmez olmadı. ayrılınca üzüldüklerim oldu tabii. ama öyle abartılı değil ee napalım olmadı dedim bu kadar.
 2. olabildiğince az kişiyle münasebet kurun ki kalp kirden pastan sıyrılıp eş-ini tanıyabilsin.
 3. aynen devam. ne gerek var. bok gibi bi' şey.
 4. birini görünce heyecanlanıyosan, onla konuşmak için fırsat kollamaya başlamışsan bok iç.
  yok
 5. "her ne arıyorsan sadece kendinde ara, aşkla yanan gönlün ateşi sadece sahibini yakar. bıkmadan, usanmadan ara... zaman gelip aradığını bulduğunda göreceksin ki; aradığın ve bulduğun sadece sensin"

  (bkz: sultan veled)

  bu tavsiyeyi alan (bkz: yunus emre) oldu...

  cengiz özkan - yol https://www.youtube.com/watch?v=NajxbyZuORU
 6. adam gibi sev. sevince takıntı yapıyosun. putlaştırma. yedekte 3-5 tane olsun. bak sen gece gündüz onu düşünüyosun o seni sallamıyor. git olum, git misal ağacı sev, gökyüzünü sev, ne bileyim, sümüklüböcek sev. yok sen kaşınıyosan, insan seveceksen 3-5 tane daha sev. bölüştür aralarında. birini sevince şirke giriyon kafana taş yağar bak. ağzına da sıçar o sevdiğin şahıs. yapma
  yok
 7. aşık olun.
 8. o sizi bulur.
 9. her yerde fazlaca dillendirildiginden bir tamah, zirve, nirvana zannediliyor aşk. oysaki bir yanlış anlamadan ibaret. karşıdakinin o hayalindeki yani zannettiğin kişi olmadığını anlama süren ise sevebilme kapasitenle doğru orantılı. ne karın doyurur, ne mutlu eder.
  hala aşk isteyen?
 10. aşık olmak
  "bir insana,senin hayatını mahvetme yetkisi vermek,ve bunu kullanmayacağına güvenmektir"

  bu cümle düzleminde incelemenizi tavsiye ederim