1. abd'de "nba'in gelmiş geçmiş en iyi 100 basketbolcusu" gibi listelere girebilen ve hala gelişmekte olan basketbolumuzda gururumuz olan, eski milli basketbolcu.
 2. vikipedi'den alıntı
  kariyer 2000–2015
  kariyeri
  (1996–2000) efes pilsen
  (2000–2003) sacramento kings
  (2003–2004) san antonio spurs
  (2004–2009) orlando magic
  (2009–2010) toronto raptors
  (2010-2010) phoenix suns
  (2010–2014) orlando magic
  (2014-2015) los angeles clippers
  ödülleri ve başarıları
  ödüller
  2001 nba yılın ikinci çaylak beşi
  2008 nba en çok gelişme gösteren oyuncu ödülü
  2010 fiba turnuva en iyi beşi
  böyle bi adama türkiyenin gururu demek sanırım yanlış olmaz.
  bu ülke kimlerle gurur duymadı
  !---- spoiler ----!

  adam danışman olmuş ya

  !---- spoiler ----!
  (bkz: http://amkspor.sozcu.com.tr/2016/03/10/hidayet-turkoglu-basdanisman-oluyor-474900/">danış)
 3. artık cumhurbaşkanı danışmanıdır. bir cumhurbaşkanı, bir basketbolcuya ne danışabilir?
 4. basketbolculuk dönemi için kendisini çok severdim. özellikle orlando magic döneminde yapmış olduklarını her basketbolsever severek izlediğini düşünüyorum.

  lakin basketbol hayatından sonraki kariyerini giderek antipatikleştiriyor siyasi yaklaşımıyla. şuanki türkiye'de birilerinin destekçisiyseniz iyi yerlere gelebiliyorsunuz. zamanında futbolda da örneği vardı. (bkz: hakan şükür)

  kendisi röportaj verirken bile iki kelimeyi bir araya getirmeyen biridir ki kendisi danışman olmuştur.

  tanım: ülkeyi nba'de temsil etmiş basketbolcu
 5. peşin peşin belirteyim; akpli değilim.

  hidayet türkoğlu nba sistemini işleyişini görmüş uzun süre spor sektörünü de başarılı gözlemlemiştir. eğer nba sistemi türk sporuna (futbol basketbol vs aklınıza ne gelirse) yansıyacaksa yiğit bulut'tan daha iyi danışman olacağını düşünüyorum. ha bu söylediğine kendin inanıyor musun dersen tabi ki hayır. :)

  hidayetin zaten siyasi fikri ortadaydı açıkçası çok da şaşırtmadı.
 6. hidayet türkoğlu erdoğan'ın başdanışmanı oldu

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, eski milli basketbolcu ve türkiye basketbol federasyonu (tbf) üst yöneticisi (ceo) hidayet türkoğlu'nu başdanışmanlığına atadı.

  utaniyorum, spora hayatini adamiş bir adamin bu ülkeyi yönetecek oluşumda yer almasini bana anlatamaz kimse. lan sen yillardir türkiye'de yoktun ne kadar biliyorsun ülkenin durumunu?

  edit: maasi 60 bin. az veriyorsunuz o neye yeter?
 7. 9,000 tl maaşla cumhurbaşkanı başdanışmanı olan eski basketbolcu. anlamadığım nokta şu; cumhurbaşkanı hidayet türkoğlu'na veya başka eski bir basketbolcuya ne danışabilir? veya hidayet cumhurbaşkanın duymak istediklerinden başka bir şey söyleyebilir mi? başka bir açıdan baktığımızda içinde rte sevgisi malum olan hidayet, başdanışman olmasa rte'nin danışmak istediklerine cevap vermeyecek mi?
  bunca işsizlik varken, üniversite bitirmiş tertemiz beyinler 1500 liraya iş bulduğunda sevinirken, hamza yerlikaya, yiğit bulut, hidayet falan başdanışman oluyor.
 8. kucumsenen bir 9000 tl aylik maasla cumhurbaskani basdanismani olmus kisi. benim anlamadigim adı doping vakasina karisan sporcular normal ulkelerde dislanirken, biz de siyasi basdanisman olabiliyor. gelismemis ulkeyiz kabul edin artik.
 9. milli takımda oynadığı sıralarda, kendi yapması gerekenin karşılığını maddi manevi olarak istemiş ve bunun karşılığını ise günümüzde almıştır. maneviyatını ise şurada görebiliyoruz çok uzun adamın.

  ilerleyen günlerde ise (google: cuma hadis) gönderilerini merakla beklediğimiz baş danışmandır.