• youreads puanı (9.56)
 1. ac/dc'nin insanı gaza getiren şarkısıdır, hareketlidir, güzeldir. dinledikçe coşulası, bağırarak eşlik edilesidir, sözleri de şöyledir:

  livin' easy
  lovin' free
  season ticket on a one way ride
  askin' nothin'
  leave me be
  takin' everythin' in my stride
  don't need reason
  don't need rhyme
  ain't nothin' that i'd rather do
  goin' down
  party time
  my friends are gonna be there too
  i'm on the highway to hell
  on the highway to hell
  highway to hell
  i'm on the highway to hell

  no stop signs
  speed limit
  nobody's gonna slow me down
  like a wheel
  gonna spin it
  nobody's gonna mess me around
  hey satan
  payin' my dues
  playin' in a rockin' band
  hey mamma
  look at me
  i'm on the way to the promised land
  i'm on the highway to hell
  highway to hell
  i'm on the highway to hell
  highway to hell
  don't stop me

  i'm on the highway to hell
  on the highway to hell
  highway to hell
  i'm on the highway to hell
  (highway to hell) i'm on the highway to hell
  (highway to hell) highway to hell
  (highway to hell) highway to hell
  (highway to hell)
  and i'm goin' down
  all the way
  i'm on the highway to hell
  dag
 2. bu şarkının ayrıca steve vai - two cellos versiyonu vardır ki ayrı bir efsanedir.dinleyiniz efendim
  adam
 3. enerji yükseltir. asla eskimez.
 4. uygun kafayla dinleyeceğim parçadır. pek tabii ki daha önce bu tespitler yapılmış olabilir. bana, en azından isim olarak "stairway to heaven"a hafif bir selam duruş hissettirdi. çıkış tarihlerine de baktım, cennet 1977, cehennem 1979'muş. hatta bu selam çakış adeta bir yarış ya da ufak da olsa bir kıyas içeriyor gibi. cennete uzanan yol merdivenden, cehenneme giden ise "duble yol"dan oluşmakta. merdiven dediğimizde aklınıza yüksek ihtimalle kendisini kullanırken efor sarfedeceğimiz basamaklar geliyor. peki cehennem öyle mi? hayır, dümdüz yol. bas 180'e git hani, o şekil (hız olaylarını kesinlikle önermiyorum, bu konuşmadaki pek çok öğe aslında bir metafordur). buraya kadar gelince aslında belki de çıkış noktasındakinin bir kıyas olmadığını, bir sergileme bir açıklama olduğunu anlatmak da istemiş olabilirler diye düşündüm. özetle "cehenneme gitmek kolay, ya cennete?" gibi bir sorgulamayı yapmak tatlı olabilir. yazdıklarımı hiç bir ana akım konular üzerinden (müzik, din, vs.) yürütmedim. sadece, bu şarkıyı görünce aklıma gelenler bunlar oldu
 5. bunu dinledikten sonra "stairway to heaven" dinleyerek kafamı nötrlemek gibi bir huy oluştu ben de, denemenizi tavsiye ederim.
 6. dünden bugüne ac/dc soundunu ve ritmini kaset şeridi gibi kulaklarınızdan geçiren, gitar riffleriyle, vokalle, nakaratın parçada yer bulma şekliyle ve içinize işleyen vokal arkasındaki gitar tonuyla gelmiş geçmiş en ünlü ac/dc parçalarından birisi, muhteşem bir marş...
 7. led zeppelin'in stairway to heaven'ını bilirsiniz (bilmiyorsanız lütfen bu yazıyı burada bırakın ve gidip dinleyin). ac/dc bu şarkıyı ona cevap olarak yaptı denir. doğruluğu hakkında kesin bir bilgim yok. ama ne olursa olsun ikisi de mükemmel şarkılardır.

  ac/dc konserlerinin vazgeçilmezidir. bu çalınırken seyirciler ışıklı şeytan boynuzu takarlar (elbette angus young da onlara eşlik eder). tabi ki vokal olarak da sağlam ve sert bir şarkıdır. axl rose vokalli performansını bulamadım bu şarkının. eminim o da mükemmel söylemiştir bunu.

  hakkında yazılacak çok şey var. o gitarın tonu, riffler, solo... davul ritimleri... en iyisi oturup dinleyin. ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  jimi