1. tiroid bezinin yeterli hormon üretememesi.

  çok lanet bir hastalıktır. insan uyuyamaz, uyuyunca uyanamaz. yaşamını tembel hayvan ile koala, garfield ile uykucu şirin edalarında sürdürür. sinirli, agresif, yer yer depresiftir. hepsi lanet olasıca tiroid hormonu yüzündendir.

  34 beden bir insan 1 ay içinde 15 kilo alıp 3 yıl içinde de 42 bedene çıkabilir. onu gören insanlar tanıyamayabilir. kimileri ayıp olmasın diye gözlerini belerterek aa tanıyamadım derken, kimileri de bekara karı boşamak kolay olduğundan ye, iç, yat tabi şişersin derler ve zaten sinirleri her daim tepesinde olan hipotiroidi bünye tarafından gözleri şişirilmek istenebilir. yasal uyarı: şişirmeyin.

  levotiron adlı ömür boyu kullanacakları bir sevgilileri olmuştur. kimileri euthyrox alır. bunlar vücuda dışarıdan sağlanan tiroid hormonlarıdır.

  hipotiroidi olan bünye kuvvetle muhtemel bir de hashimotodur ki onun allah belasını versindir.

  tıp özelinde sanıyorum ki bilime inanmayan bazı anne kişilerinin sıklıkla dediği gibi hipotiroidi "amaan kafana bir şey takma", "hormon ne, bizim zamanımızda bu hastalık yoktu" değildir. kişi eğer inançlı ise allah'ı görmediği halde inanıyorsa lütfen bir zahmet hormonlara da inansın. sabırlı biri tarafından bu onlara anlatılsın.

  endokrin uzmanlarının deyişiyle vücudun orkestra şefi olan tiroid hormonu bozulunca, orkestra olan vücut parçaları kafasına göre bir doom metal çalar bir türk sanat müziği. anlatabiliyor muyum ? evet, kişi dengesiz halet-i ruhiyyeler içindedir.

  sözüm ona bu levotiron kişinin vücudunda su birikmesi + düşük metabolizma hızı nedeniyle birden balon gibi şişerek kilo almasını asgariye indirecektir. hayır, indirmez. yok öyle bi dava.

  bir hipotiroidi ilerleyen zamanlarda yolda beride gördüğü tombik kişiliklerden hangisi gerçekten tombik hangisi hipotiroidi anlar seviyeye gelecektir. zira; kişi, kendinden bilir. hoş, artık o da bir tombiktir. bunu kabullense iyi olur.

  hipotiroidi kişisinin gür ve güzelim saçları dökülür, vücudu b12 sentezleyemez dolayısıyla genelde b12 vitamini eksikliği bulunur, bu sebeple habire uçuk çıkarır. ciltte kuruluk meydana gelir, halsiz, yorgun, uykulu, sinirli, kilo almaya meyilli bir bünyesi vardır.

  not: başlık hipotirodi değil hipotiroidi olacak. gene kendimi şikayet ediyorum. ilgililerin dikkatine.