• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
horace and pete
internet üzerinden yayınlanan bir amerikan komedi-draması olan horace and pete, horace ve pete (louie ck ve steve buscami) karakterlerinin birlikte işlettikleri barı ve ailelerinin ilişkilerini işliyor.
 1. bir louie ck eseri, ayni isimli barda gecenler anlatiliyor. yer yer komedi yer yer drama seklinde ilerledigi soylenebilir.
 2. horace and pete'in bölümlerini louis ck kendi sitesinden $5/2/3/3/3/3'e satıyor. 6 bölümlük sezon $19 eder mi bilmiyorum, ama blu-ray'ini herhalde bu paraya satardı.
 3. 82'de beyaz perdeye gözlerini açan cheers'in huzurlu jeneriğini şöyle der:

  "bazen herkesin seni tanıdığı bir yere gitmek istersin.
  seni görünce daima sevinen insanların yanına.
  çünkü orada anlarsın aslında tüm dertler ortak.
  ve sen herkesin seni tanıdığı o yerde olmak istiyorsun
  çünkü orada bilirler aslında tüm insanlar aynı."

  diziye de ismini veren horace and pete's; girizgahın hakkını veremeyen 11 sezonluk cheers'in tarif ettiği "olmak istenilen yer".

  nesilden nesle aktarılan bir geleneğin asırlık sureti horace and pete's ve muhteviyatı horace'lar, pete'ler ve diğer karikatürize karakterler ile tartışma kültürüne dair önemli bir yol gösterici.

  meydandaki serbest kürsüden fikriyle kamuya seslenen helenistik insan, milat kisvesi altında tanrının metalaşmasıyla başlayan binlerce yıllık büyük yozlaşma sürecinde bar, sinema, avm gibi çağdaş agoralarda yalnızca mekanı tüketiyor. tarihi kayda almaya başladığımızdan beri yüze vuran samimiyetsizliğin haddi hesabı yok.

  horace and pete, sınırı çekilmemiş eleştirel düzlemde mekanla birlikte fikrin de tüketildiği ütopya. tüm bunlara olanak sağlayan ise bar taburesi adlı sihirli sosyal makine: zihin mastürbatörü. makineden inip aleladeye adım atıldığında; hülya olağana kayar, orgazm yana kar kalır.