• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.83)
hunter x hunter
gon freecss, avcı (hunter) olmak isteyen küçük bir çocuktur. babası da avcı olmak için ailesini terk etmiş ve efsanevi bir avcı olmuştur. gon da hem babası için bu kadar önemli olan avcılığı tanımak hem de dünyanın en iyi avcısı olmak istemektedir.

gon 12 yaşına geldiğinde annesi istememesine rağmen avcılık sınavına girmek için evinden ayrılır. bu sınavı geçmek için hem en zor koşulların üstesinden gelerek hayatta kalmak, hem de bu arada kendisi gibi avcı olmak isteyenlere karşı kendini korumak zorundadır.

2011 yılında çıkan seri 1999 yılı yapımı hunter x hunter serisinin yeniden yapımıdır. (turkanime.tv)
 1. gene bir anime ve gene çocukların, ergenlerin, subyanların dünyayı kötülüklerden kurtarmasına, yaşıtlarından temayüz etmelerine ve yetişkinleri şaşırtmalarına tanık oluyoruz. bir çok dizi ve film de benzer kalıplar üzerinden yürüdüğünden artık buna takmaz oldum. mühim olan benzer ögelerin seriye nasıl yedirildiği, hikayenin inandırıcılığı, alt metinlerin zenginliği oluyor bir yerden sonra. yoksa klişelerden uzaklaşmak istedikçe izleyebileceğimiz, okuyabileceğimiz şeylerin sayısı çok azalacaktır.

  hunter x hunter samimi bir anlatıma, sevebileceğiniz bir karaktere sahip bir hikaye her şeyden önce. karakter gelişimleri makul bir şekilde ilerliyor ve sıkmıyor. uzun bir seri olması hasebiyle uzak durmak isteyebilirsiniz zira başına oturduğunuzda kalkmak istemiyorsunuz. seriyi ikinci defa izleyişim bir haftadan kısa sürdü ve sıkılmadım gene.
 2. sanılanın aksine derinliğe sahip, gücün ne anlama geldiğini bazen felsefe bazense salt fiziksel güç ile gösteren, insanlığın gelişimini ince bir nesnellik ve hayal gücüyle anlatan anime.

  insanlığın sınırsız evrim potansiyeli hakkında hiç bir şey bilmiyorsun meruem. -isaac netero
 3. shounen listemdeki son seri. one piece'den sonra (8 senedir) shounen izleme konusunda sıkıntı çekiyorum, 6 senedir one piece de güncelken başka seriyi izlemek ihanet gibi gelir diye düşünüyordum. hxh'ye başladım, konu şimdilik güzel gidiyor, daha 6. bölümde olsam da güzel olduğu konusunda fikirlerim oluşmaya başladı.

  !---- spoiler ----!

  killua'yı ilk gördüğümde ben bu çocuğu seveceğim demiştim, sevdim de.

  !---- spoiler ----!
 4. ilk 10 bölümü izleyen herkesin "12 yaşında bir çocuğun dünyayı kurtarma ve en güçlü olma hikayesi" gibi düşündüğü lakin kazın ayağının kaz değil, tavuk ayağı olduğu, piyasadaki çoğu shounen animeyi yediye sekize katlayacak kadar derin bir kurgu ve karakter tasarımına sahip anime serisi.

  iki ayrı serisi vardır 99' yerine 2011'de çıkmış seriyi izlemek daha makuldür. bir şey kaçırmazsınız yani.
 5. sevgili mangaka yeni sayiyi cikarmistir. ancak hastaligi hala devam ettiği icin bolumlerin tekrar kesintiye ugramasi soz konusu olabilirmis... ne diyelim 2023te en bastan bir daha animesini cekerler, biz de o zaman bitiririz.
 6. yoshihiro togashi tarafından 1998 yılında çıkarılan, manga. yoshihiro'nun hastalığı sebebiyle ara ara kesintiye uğramış, hala tamamlanmamıştır. animesinin de bu sebeple, 2001'de çekilen versiyonu yarım kalmış, daha sonra 2011 de baştan tekrar çekilmeye başlamıştır. konu olarak iki versiyon da birbiriyle aynıdır. işleniş bakımından ufak farklılıklar vardır. görsellik olarak ise 2011 çok daha başarılıdır. 2011 de çekilen versiyonu, hastalık sebebiyle yeniden sekteye uğramıştır. ne zaman tekrar başlayacağı belli değildir.

  konusu ve gidişatı dışında müzikleri de harikadır. zoldyck ailesinin müziği olsun, netero'nun savaş müziği olsun, pouf'un çaldığı keman parçası olsun, phantom troupe'u her gördüğümüzde çalan şarkı olsun, hepsi harikadır.

  !---- spoiler ----!

  özellikle uvo'nun ölümü üzerine yaptıkları katliam sırasında çalan şarkı bir başka güzeldir.

  !---- spoiler ----!