1. hyundai markasının c segmenti amiral gemisi. en üst seviyesi 95 bin liradır. aynı paraya taş gibi alman, japon arabaları dururken bu arabaya bu para vermek ya hyundai hayranlığını, ya da bol paranız olduğunu gösterir.

  edit: başlık "hyundai i30'a 95 bin lira vermek" idi fakat hyundai i30 başlığına taşınmış. farkedip entry'i değiştirmek zorunda kaldım.
 2. tercih meselesidir. muhtemelen donanım üzerinden kıyaslama yapılarak karar verilmiştir.

  ben olsam bu kararı vermem, vermedim orası ayrı.

  edit: başlığı açan arkadaş boşlukları tire ile doldurmayı seviyor sanırım.

  edit2: başlık "hyundai-i-30-a-95-bin-lira-vermek" idi. saçma bir şekilde "hyundai i30"a evrildi. yukarıdaki yorumu hyundai i30 başlığı için okuyanlar "yeminle gerizekalı bu çocuk" falan demesin.
 3. hyundai markasını pek sevmediğimden hiç yamacında olamayacağım bir tercihtir 95bin lirayı hayatta vermem gerek dış gerek kabin tasarımı olarak yeterli değildir
 4. 2016 modellerinde en ucuzu 66.600 tl, en pahalısı 93.100 tl olan arabadır. 95.300 tl olan i30 cw'dir(stationwagon umsu). günümüz şartlarında araçlar genel olarak pahalı olsa da, 69.000 tl'ye vw grubuna ait dolu olarak sayılabilecek seat leon alınabilir( link). yani ederi bir araba değil.