1. muhammed bin abdullah (d. 570 ya da 571, mekke - ö. 8 haziran 632, medine), müslümanlara göre islam dininin son peygamberi , toplumsal, dini, siyasi ve askeri önder. müslüman olmayanlara göre ise islam dininin kurucusu.
  (bkz: rasûlullah)
 2. insanlık tarihinin en büyük şahsiyetlerinden biridir.

  hz. muhammed'in zamanında alkol aldığı bazı kaynaklarda yazmakta ve şöyle bir hadis olduğu söylenmekte (ki neredeyse her din alimi bu hadisi doğrular) namaz kılamayacak kadar sarhoş olmanızı sağlayan alkol haramdır şeklinde. ümit ediyorum ki yalnızca başımızdakileri ve çevremizdekileri dinlemekten vazgeçip,araştırıp neyin gerçek olduğuna kendimiz ulaşırız.
  mert
 3. peygamberliğini kabul edenler, etmeyenler olabilir... ama devrimciliğine kimse laf söyleyemez... zamanın arap yarımadasında gerçekleştirdiği devrim, herkesin yapabileceği bir iş değil...
 4. dünyaya gelmiş en büyük insanlardan birisi olduğu inkar edilemez, zira 1.5 milyar müslüman günde 5 vakit ismini zikrediyor.
 5. masal kahramanı.
 6. ne derseniz deyin dünyaya yön vermiş gerçekten büyük bir insandır.
 7. insandır,büyük bir insandır. allahın elçisidir.
  “kim ki muhammed’e (a.s.m.) tapıyorsa, bilsin ki muhammed (a.s.m.) öl­müştür. kim ki allah’a ibadet ve kulluk ediyorsa, bilsin ki allah, hayy’dır, ölümsüzdür. ebubekir
 8. dünyanın en zeki insanlarından biridir. ayrıca dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 'afyon' kaçakçısıdır.
 9. kul ve elçidir.
  reax