• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (3.14)
i know what you did last summer - jim gillespie
okul mezuniyetini kutladıkları o muhteşem akşam, julie, helen, ray ve barry için geleceğin neler gösterdiğini hiç kimse bilemezdi. helen yapılan bir güzellik yarışmasını yeni kazanmış ve sonbaharda new york a giderek ünlü bir film yıldızı olmayı planlamakta, ray ise aynı şehirde bir yazar olmak için şansını denemeyi düşünmektedir. barry ve julie de boston a giderek eğitimlerine devam edecektir. yolları birlikte geçirdikleri uzun yıllardan sonra ayrılacak ve belki de bir daha hiç görüşemeyeceklerdir. ta ki barry nin yeni arabası hiçbirinin görmediği bir gölgeye çarparak durmak zorunda kalana kadar.
 1. orjinal adı "i know what you did last summer" olan gerilim türü film.

  edit: hatta türkçe de "geçen yaz ne yaptığınızı biliyorum." diye çevrildi sanıyordum.
 2. korku, gerilim türünde bir film. lanet olsun şu filmi izlediğim güne. küçücük çocuktum be vicdansızlar. sen kendini biliyorsun. ne demeye gidip kuzenine uyup izliyorsun. hiç ya. o günden beri korku filmi falan izleyemiyorum zaten.
 3. hey hey, universitedeki ilk yilim, ankara metropol'de izlemistim bunu sanirsam... scream - wes craven'in buyuk basarisinin ardindan sinemada "teen slasher" filmlerin cirit attigi devir... bu fena degildi... yagmurluklu ve kancali elemani halen gorur gibiyim...

  bunun devam filmi de vardi, "i still know what you did last summer - danny cannon"

  lan 3.su de cekilmis bunun, yeni ogrendim: "i'll always know what you did last summer" :))