• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
Yazar James Fallon
içimdeki psikopat - james fallon
bir nörolog olan james fallon, bir gün ailesinin beyin taramalarının görüntülerini incelerken, karşılaştığı sonuçlardan birinin bir psikopata ait olduğundan şüphelendi.
bu sonuçların kime ait olduğunu öğrendiğinde hayatında yeni ve tekinsiz bir sayfa açıldı, çünkü tarama sonuçları kendisine aitti.
fallon hayatı boyunca normal bir şekilde yaşamıştı. mutlu bir aile hayatı vardı ve işinde başarılı bir bilim insanıydı. ve şaşırtıcı gerçeği öğrendiği o gün, kendisini sorgulamaya başladı.
içimdeki psikopat, james fallon'un kendisiyle ilgili bu keşfenasıl tepki verdiğinin hem bilimsel hem de sürükleyici öyküsünü anlatıyor.kendi deneyimini bilimsel birikimiyle birleştiren fallon, beynimizin karanlık tarafına yaptığı yolculuğa hepimizi davet ediyor.
(tanıtım bülteninden)
  1. geçtiğimiz günlerde yeğeninin üzerine kezzap adamı hatırlarsınız. bence bu kitabın yazarı da aynı öyle biri. özelikle sadece macera olsun diye kendini ve kardeşini tehlikeye attığı olayı okuduktan sonra bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

    zekanın ve mevkiinin insanları çılgınlık etmekten alıkoymadığının göstergesi nitelikte bir kitap. gerçi kardeşini ve kendini tehlikeye attığı olay dışında dişe dokunur bir psikopatlığı yok ama eminim yeğenine kezzap atan adamın da son yaptığını yapana kadar fazla bir vukuatı yoktu.