• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.33)
içinizdeki öküze oha deyin - bülent akyürek
"Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!
Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir!
Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor.
Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı.

Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğunu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...
İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?"

(www.kitapyurdu.com)
 1. çok sayıda kişisel gelişim kitabı okuyan biri olarak, kişisel gelişim kitaplarına getirdiği eleştirilere çoğu zaman hak vererek ve bir hayli eğlenerek okuduğum bir kitaptı.


  !---- spoiler ----!

  bir millet düşünün ki saatlerce, günlerce susmadan konuşabilir ve bu arada en çok tüketilen sözler şunlardır: "bi dur, bi müsaade et abi, sen sözünü unutma, bak bir şey diycem... ohooo! bize sıra gelmiyor ki abi..." inanabiliyor musunuz, herkes herkese bir saniye derken sürekli konuşuyorlar...

  !---- spoiler ----!
 2. -lisede din kültürü ve ahlak bilgisi hocamın tavsiye ettiği tesadüfen migrosta bulup alıp okuduğum kitap. kişisel gelişim kitapları o zamanlar çok modaydı okuması da yazmasıda çünkü o sıralar elinde kişisel gelişim kitabı ile gezenlerin farklı bir havası varmış gibi geziyorlardı.

  -kitaba tekrar dönecek olursak kişisel gelişim kitaplarının zararları hakkında doğru tespitleri var. amma lakin yazarın hafif yobazlığa ve saçmalamış olduğu tespitlere de göz yummadan okunmuyor.