1. pttkitap ile hamle yapmak istiyorum. genelde daha fazla indirime sahip oluyor ürünleri ya da benim aradıklarım ve de yanlış hatırlamıyorsam eğer 25 tl üstüne kargo bedava oluyor.
  hubot
 2. ben direkt internetten almaya karşıyım.düz adamım ben,gidin sahaftan alın abi.dokunmadan etmeden nasıl kitap alıyosunuz ?
  kuz
 3. indirim candır. bu yüzden tercihim haftalık olarak değişir. yalnız benim için kaç lira üzerine kargo bedava? sorusu çok önemli bu yüzden pttkitap ı yükselen bir değer olarak görüyorum:) 25lira üzeri kargo bedava.

  *idefixin arada kolinin içinde sabit fikir göndermesi de bence + puan.

  edit: he bir de; kitapçıda dokunarak okuyarak kitap beğenip o kitapları internetten alanlardanım.
 4. idefix güz ve ilk baharda yaptığı kitap indirimleri % 40 ı buluyor.hatta bazen metis ten aldığın kitabın yanında ajanda hediye ediyor. verdiğin siparişteki kitaplar tamamlandıkça kargoya veriyor. bazen siparişin 2-3 kargoyla geliyor. kargoyla gelen kitapları baloncukla kaplayıp yolluyorlar.

  kitapyurdu puan biriktirme sistemiyle müşterilerine hediye seçme imkanı sunuyor ama puanlarla alınan ürünlerin puanı her sene artıyor.yani güzel bişey alacak kadar puan biriktiremiyosun. kargoyla sipariş etmek yerine cağaloğlundaki yerinden siparişini alabiliyorsun.

  eğer alacağım kitabın internette epubunu bulamıyorsam ya da korsanını bulamıyorsam idefixten alıyorum. tabii her zaman önceliğim korsan
  gamit
 5. kitapyurdu'na nedense pek ısınamadım, karışık geliyor bana. idefix'te güzel indirimler oluyor. tüyap kitap fuarı dönemi sanal kitap fuarı yapıyorlar bazen ki tadından yenmez. bu hafta da iş kültür sefiller 5cilt 36tl yapmışlar, gayet güzel. ama genelde yayınevlerinin kendi sitelerine bakıyorum; örneğin can yayınları sitesinde hem ufak da olsa indirim oluyor hem de siparişin ne kadar tuttuğuna bakılmaksızın kargo bedava oluyor, o da gayet işime yarıyor.
  bazen hepsiburada da güzel kampanyalar yapabiliyor, yemeyip içmeyip hepsini didik didik etmek lazım.
 6. kitapyurdu ile idefix karşılaştırılmasında benim oyum "kitapyurdu"na gidiyor.

  bunun birkaç sebebi var; iki firma ile de alışveriş yaptım. ikisini hız, güvenirlik, problem çözme, çeşitlilik vb. konularında karşılaştırdığımda gönül rahatlığı ile "kitapyurdu"nu seçebilirim.

  her ikisinden yaptığım alışverişlerde de problem çıktı. fakat idefix sorunu çözemedi. bırakın uzun zamanda çözmeyi, çözmedi. kitapyurdu herhangi bir problem karşısında size mutlaka bir muhattab tayin ediyor. tüm süreci o kişi ile yürütüyorsunuz. problem çözme konusunda kitapyurdu bir gömlek önde kanımca.

  kitap alışverişi sırasında teslimatın kaç günde yapılacağı bilgisi veriliyor. kitapyurdu söylediği tarihte ürünleri elinize ulaştırıyor. idefix de bu konuda kötü değil. bu konuda her ikisi de iyi diyelim. berabere.

  başıma bir kez gelen hadiseyi baz alarak değerlendirme yapmak istemem. fakat tekrar eden hadiseler artık tesadüf olmaktan çıkmıştır. her iki firma da gönderdikleri kitapları karıştırmış ve yanlış siparişleri yanlış kişilere göndermişti. fakat bu işlemi "idefix" firması birden çok tekrarda gerçekleştirdiğinden kendisine olan güvenim had safhada sarsılmıştır.

  firmanın kalitesi, müşterisine verdiği güven ve aidiyet duygusudur. kitapyurdu bana resmen aileden gibi davranıyor. ben de kendilerini referans alarak tüm kitap alışverişlerimi buradan gerçekleştiriyorum. çok tavsiye ederim.

  kitapyurdu
 7. her türlü kitapyurdu diyeceğim karşılaştırmadır.

  1. kitapları genelde bu iki sitede fiyat açısından kıyaslarım hep. neredeyse hepsinde kitapyurdu daha ucuz oluyor hep.

  2. kitapyurdu siparişlerinde hiç aksama yaşamadım. mesela temin ve teslimat süreleri başta öngördükleri süreyi geçmedi hiç. idefix'te ise daha geçen hafta kredi kartımdan ücret düşmesine rağmen siparişim oluşmadı. uğraşlar sonucu para iadesi gerçekleşti. o da taksitlendirme yaptığım için ilk taksiti iade oldu. öteki taksitler için ne yapacaklar merakla beklemekteyim.

  3. iki sene önce kitapyurdu'nun halıcıoğlu'ndaki deposuna komşu idim. çalışanları çok yardımsever. öyle ki ben internetten sipariş veriyordum. tüm kitaplar temin edildikten sonra bakkala gider gibi gidip depolarından kitaplarımı alıyordum. hatta evimi taşıyacağım zaman gidip koli istediğimde hemen bir sürü koli ayarlayıp verdiler.
 8. kitapyurdundan pazartesi 2 ayrı sipariş vermiştim perşembe elime geçti ikisi birlikte olarak. gayet memnun kaldım oldukça hızlı ve sorunsuz teslim edildi.
 9. kitapyurdu'nu tavsiye üzerine buldum ve sonra 3 yıl içinde okuduğum her şeyi oradan aldım...
  hem ucuz, hem korsan değil hem de teslimatları güzel... kitaplar düzgünce istiflenmiş geliyor, tertemiz...
  idefix ile hiç çalışmadım, şu an içi kitapyurdu'ndan gayet memnunum...
 10. idefixle çalışmadım hep kitapyurdu müşterisi oldum siparişlerim belirtilen tarihte elime geçti şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım arada sırada kitapların arasından ikisi bir arada kahve gönderirler bazen değişik kitap ayraçları,bazen tükenmez kalem gönderirler, ay içinde tekrar sipariş vereceğinizi taahhüt ederseniz ekstra indirim kazanırsınız. ayrıca kitapları paketleme sistemleri çok sağlam pıt pıt naylonlu,klasör şeklinde yapılmış kartonu açarken bile uğraştırıyor. müşteri ilişkileri de on puan.