1. kimi zaman apandisit ile karıştırılabilir. bir kaç yıl önce şiddetli bir ağrı yaşadım. belirtiler apandisit gibi duruyordu, bir ihtimal de kist yırtılması-ağrısı olması durumu diye inatçı bir ağrı ile başa çıkmaya çalışıyordum ama hayatımda o biçim bir ağrı yaşadığımı hiç anımsamıyorum.

  bir kaç saat direndim, o acıyla kıvrandım hatta. ağlaya ağlaya acile gittim en sonunda. bu arada bizimkiler daha önce götürmek istedi ama ben bu konuda çok inatçıyım. fobimi yenmek hiç de kolay olmuyor. acil de o olsa belli bir sırada olmanız gerek, benim payıma düşen sarı hatlarda yer almaktı. yani ne çok kötüyüm onlara göre ne de iyi sayılırım.

  sonrasında eveti doktorlar da apandisitten şüphe edip bir dizi işlem uygulanmasını istediler. ilaçlı tomografi mi ne deniyor sanıyorum. ama korktuğum gibi olmadı, zamanla o ağrının şiddeti de geçti. benimse sorunum idrar yolu enfeksiyonuymuş.
 2. ürogenital sistemlerinin yapısı sonucu kadınlarda sık görülür ve genelde tekrarlar. kronik hale gelme olasılığı bile vardır.

  yazilmiş ama tekrarı akilda kalici olmasini sağlayabilir; reçete edilen ilaçlari tavsiye edilen tedavi süresinden önce birakmayinız.
 3. eğer idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsanız, antibiyotik kullanmak istemiyorsanız şöyle bi toplanalım.

  sevgili arkadaşım,öncelikle o 3 litre suyumuzu içiyoruz. ne demişler işleyen demir ışıldar.

  sonrasında yapacağımız şu: yapılan araştırmalara göre yaban mersininin idrar yolu enfeksiyonunun en sık sebebi olan e.coli bakterisinin doğal antibiyotiği olduğu kanıtlandı. bunu öğrenen maligndoc durur mu? bizzat denedim oldukça başarılı. kaç kere bu şekilde antibiyotiksiz geçti. alıyoruz yabanmersinini içine su katıp demleyip içiyoruz. tadı da çok güzel. bunu gün içinde bir kaç defa sıcak şekilde ve bir kaç gün tekrarlıyoruz.

  ha baktınız hala geçmiyor. abartmayalım, erinmeyelim, tıpış tıpış doktora gidelim. iye önemli.