• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
if i stay - r. j. cutler
mia hall (chloë grace moretz) on yedi yaşında, çello çalan genç ve güzel bir kızdır ve bir genç kızın isteyeceği her şeye sahiptir: sevgi dolu bir aile, ona aşık bir erkek arkadaş, müzik ve parlak bir gelecek...

bir sabah ailesiyle birlikte büyükanne ve büyükbabasının çiftliğine doğru yola çıkan mia'nın hayatı bir anda altüst olur. kendisini kaza geçirdikleri yerde yaralı bir şekilde bulan genç kız neye uğradığını şaşırır. kazada yaralanan ailesi ile birlikte hastaneye kaldırılır.

hayat ve ölüm, mutlu bir geçmiş ve bilinmezliklere doğru bir gelecek arasındaki ince çizgide yürüyen mia, bir günde hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalacaktır.
 1. gayle forman'ın aynı isimli romanının beyazperdeye aktarılmış hali. müzikle ilgilenen biri olarak kendimden birçok şey buldum filmde. ondan da ziyade yapılan seçimlerin önemini, aile üyelerinin değerini, sevginin ne kadar büyük bir şey olduğunu çok güzel anlatan bir film bence. duygusal yapıda biri olmama rağmen gözlerim çok zor dolar. ama bu filmde neredeyse ağlıyordum. film bittikten sonra ilk yaptığım iş sevdiğim insanları arayıp onlarla konuşmak olmuştu.

  !---- spoiler ----!

  dedesinin konuşması ve erkek arkadaşının onun için yaptığı beste benim için en güzel yerleriydi. bir de tabii ki ailece oturup hep birlikte şarkı çaldıkları sahne.

  !---- spoiler ----!
  jimi