• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.57)
Yazar dan brown
ihanet noktası - dan brown
nasa'ya bağlı bir uydu kuzey kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. bir süredir bocalamakta olan nasa bunu bir zafer olarak niteler. amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...
başkan, beyaz saray gizli haber alma analisti rachel sexton'ı milne buzul katmanı'na gönderir. karizmatik bilim adamı michael tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple kuzey kutbu'na giden rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.
rachel, başkan'la bağlantı kuramadan michael ölümcül bir saldırıya uğrar. gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katil-lerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.
  1. türkçe'ye ihanet noktası olarak geçen ve altın kitaplar'dan çıkan dan brown romanı. uzaydan gelen bir meteor, nasa ve bilimum komplolar içerir kitap. içinde malesef klasik dan brown klişelerinden çokça bulunur.
    zgrkk
  2. da vinci'nin şifresi, melekler ve şeytanlar'dan sonra açıkçası vasat gelen bir dan brown kitabı. dan brown, robert langdon karakterinin başrolde olduğu kitaplarda daha iyi bir iş çıkarıyor bence.
  3. siyasi ve bilimli aksiyon yerine, sanatlı ve şifreli aksiyonu dan brown'da tercih ettiğimi gösteren kitap. kötü değildi bence, magazinli kısımlarda eğlendim hatta ama tanıtımda michael tolland vurgusu yapılsa da bariz bir ana karakter yoktu diğer kitaplardaki gibi.