• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (3.33)
ikimizin yerine - umur turagay
küçük bir kasabada yaşayan ve sürekli kendini tekrarlayan hayatının sırrını çözmeye çalışan çiçek ailesinin kendisine dayattığı hayatın içinde sıkışıp kalmış genç bir kadındır. hayata dair çözülmeyen soruları olan genç kadın kasabaya yeni gelen edebiyat öğretmeni doğan ile karşılaşınca her şey değişir. doğan bu yasak aşka ne kadar dirense de kendini çiçek'e aşık olmaktan alıkoyamaz. ikili arasında büyük bir aşk başlar. doğan ve çiçek farklı hayatlarına rağmen birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırken bir ailenin de kaderini kökünden değiştirecektir...
son dönemin en popüler isimlerinden ve sinema perdesinde ilk kez boy gösterecek olan serenay sarıkaya ve sinemaya uzun bir ara vermiş olan nejat işler'i başrollerine yerleştiren romantik yapımın yönetmenliğini umur turagay üstleniyor. senaryosunu pınar bulut'un yazdığı filmin kadrosunda zerrin tekindor, iştar gökseven, merve çağıran, aslı bekiroğlu ve özgür emre yıldırım gibi isimler yer alıyor.
  1. sinemia aracılığıyla ne izlesem diye düşünmeden, sıradaki seansı en yakın olan bu filmi izledim bugün. öğretmen - öğrenci ilişkisi biraz tuhaf geldi gözüme.

    bileti alırken gişe görevlisinin "kaç kişi?" sorusundan anlamalıydım bir şey olacağını. salona tek başıma girdim ve oturdum başladım filmi izlemeye. az buçuk asosyal, filmi yalnız izleyen bir erkekseniz filmin başında "ya ben ne izliyorum?!?!!" demeniz muhtemel. erkek başınıza şahitlik etmenizin çok zor olduğu kızlar arası diyalogları izlerken bir tuhaf oldum. hal böyleyken filmin yarısında çekip gitmeyi düşündüm ancak kendime "oğlum bak önceki izlediğin türk filmini de yarıda bırakmıştın bunda kal." dedim. 2. yarısı daha iyiydi izlenebilmesi bakımından.

    vaktiniz bolsa izleyebilirsiniz, "lan gitti 2 saatim hay böyle işe..." ya da "oha be filme bak muhteşemdi!" demeden öyle izlemiş olursunuz işte.
  2. nejat islerin buyuk serefsizi oynadigi film. gizem gizem gizem diye bogmuslar seyirciyi, cok uzamis mevzu. zerrin tekindor hatrina izledim. bu kadin ne cekse izlerim.