1. artık yapılması elzemdir. zamanında katılıp destek vermiştim. halkımızın bu konuda tecrübesi var. yine yapalım ama bu sefer daha yıkıcı olmalı. tayyip dikdatörüne biz halen varız diyebilmeli.
 2. ilkine olan mudahale cok asiri oldugundan, insanlar oldugunden ve neredeyse kimse sorumlu tutulmadigindan, digerleri davalar, orgut uyeligi suclamalariyla korkutulduklari ve toplumda hic bir ise yaramadi algisi olusturuldugu icin gerceklesecegini sanmiyorum. olsa bile bu kadar buyuk kitlelerden destek gormeyebilir.
 3. ülkeyi iyice bölecek ve fanatikleri daha fanatik yapmaktan başka bir boka yaramayacak olandır.

  insanların hala görmediği bir şey var. birisine hakaret ederek, onun savunduğu şeyi yıkmaya çalışarak onu yanınıza çekemezsiniz. yaptığınız eylemi vandallıktan farklı bir şey olarak görmez.

  gezi eylemi adı altında yapacağınız şey eski düşmanlıkları ortaya çıkaracak sadece. gezide bize çapulcu diyen kesmi daha da kuvvetli bir topluluk haline getirecek ve içerisinden doğruyu gören insan çıkartmayı daha da zorlaştıracak.

  gelin yapmayın, etmeyin. zerre haz etmesem de bahçelinin bir hesabı var,herkes bir akpliyi vazgeçirse akp baraj altında kalır diyor. güzel, sağlam bir muhalefet ve doğru stratejiler için kendi partilerimize baskı yaparak iktidarı alabiliriz.

  yoksa siz sanıyor musunuz ki cumhurbaşkanı montaj değil bunlar dedikten sonra kendisini destekleyenler montaj olmadığına inanacak?
 4. şakşakçılar da bir yere kadar.

  ulan siz hala ders almadınız mı?ilk gezi eylemleri,halkın tayyibe olan bağlılığını perçinledi.
  bunda en büyük etken ise mr. ve mrs.provokatörler.

  ikinci bir gezi eylemi,hmmm....belki sinop olabilir, çünkü nükleer santral kurulacak oraya.

  ayrıca bu sefer bir ağaç yüzünden de diyemezler.benim eyleme dediğim yok,lafım eylemcilere....

  bu eylemcilerin hepsi kendini 68 kuşağından yeni çıkmış sanıyor. hepsi (ama hepsi) bir ideal uğruna değil "ayyyyh hadi marjinal olalım .s" kafasında olmak için ......(neyse)

  amaçları sadece tayyibi indirmek olsa diyeceğim laf yok,yapsınlar.lakin sadece bununla sınırlı kalmayacak. ülke bu eylemcilerin yarattığı kargaşa içinde boğularak ve hep kendimizi benzettiğimiz ortadoğu ülkelerinden "bu sefer" hiç bir farkımız kalmayacak!

  kısacası,eyleme evet (o da belki (!) ),eylemcilere hayır.
 5. arkadaşlar tespit sıçmaya geldim. kendinizi toplayın. burada yetkin sosyoloji okumuş abiler, ablalar vardır ancak bu entryde ben sıçacağım çünkü ben yazıyorum.

  tc vatandaşları arasında derin kırıklar var ve kabaca bakacak olursak toplum 3 ana kütleye bölündü. bunlar kürtler, akp yanlısı kitle ve kıyı kesim cehape kesimi olmak üzere kitleler bölündü birlikte iş yapabilme ve komşu olabilme yetileri son derece düştü. bu denli ayrıştırılması ve cehalet sakıncalı. gezi eylemlerinde bir noktadan sonra gördük ki çomar kitle gözünü kırpmadan adam öldürebiliyor. ve güç sahipleri iktidarını perçinlemek için bu katil kitleleri kullanıyor.

  gezi eylemlerinde başı çeken beyaz yakalı, özgürlüğüne müdahale edildiğini fikrinde olan topluluk olduğunu düşündüğümüzde karşı karşıya gelecek kitle bir tarafta sosyo ekonomik olarak düşük seviyede olan, dünyaya dair çok bir fikri olmayan ve kolay yönlendirilebilen topluluk, diğer tarafta ise kendisine yatırım yapmış o veya bu şekilde iyi eğitim almış topluluk. evet faydasal olarak bakarsak durumlar eşit değil. benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir olmamalı konusuna dönecek olur isek şayet evet haklı olmamalı. cehalet bu şekilde kutsandığında kendisine ve etrafına bir gram faydası olmayan bir insan stk larda çalışmış, gönüllü işler yapmış birini öldürebiliyor. (bkz: ali ismail korkmaz) canını kimse kaybetmek istemiyor. olacak eylemlerin barışçıl olmayacağını bir taraf tarafından terörize edileceğini çok iyi biliyoruz.

  cehape zihniyetine gelince 10 milyondan fazla oy alarak bir alternatif olmalı ancak içerisinde hala ve hala haziran hareketinden bi haber chp sokağa inmemeli, chp imam hatipleri kapatmayacak şeklinde söylemleri olan alakasız insanlar bulunmakta ve bu tipler de temizlenmedikçe zor.

  bahçelinin hesabı var diyen arkadaşa selam ederek hesabında 2 çay var bahçeli'nin onu da meral akşener, sinan oğan ikilisinden birisi ödeyecek gibi gözüküyor.

  yani diyeceğim o ki başkanlık ve faşist bir islami düzenden önceki son çıkış güçlü ve laik (en azından buraya eğilimli) bir sağ partinin varlığı ve akpden oy çalacak bir parti. meral akşener bu sağ kitlede bir heyecan yaratmışa benziyor. bir erken seçimde hdp 12-13, mhp 18-19 chp 25(değişmiyor zaten), akp 40-41 gibi bir tablo çıktığında ortaya çıkacak chp-mhp koalisyonu ile uçurumdan önceki son çıkış sağlanabilir. aksi taktirde gelsin iç savaş, ve yunan adaları..
 6. hadi sokağa dökülelim deyince olmuyor ilk seferde olduğu gibi her şeyin kendiliğinden gerçekleşmesi lazım.
 7. ikinci bir büyük eylemin olacağı gün ülkemizin insanlarının iran'ın kaderine ortak olacağımızı anladığı gündür.ilk önce başkanlık sistemi.sonra laiklik kalkar yavaş yavaş.bi bakmışsın çarşaflar artıyor.sonra hooop yeni bir iran.
 8. sonuna kadar fikrimin arkasındayım.
  zihniyet değişmeli doğru, ama bundan önce muhalefet (biz) zihniyeti değiştirmeli.
  ki tüm bir ülkenin zihniyeti değişsin.

  fikre saygılıyım,fikri savunanlara sorunum var.
 9. halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği için silinmesi gereken ve suç işleyen başlık ve içeriği.

  muhalefet olarak siyaset arenasında örgütlenmek yerine hakk'ın sokaklardan geçtiğine inanan solcucu genç dinozorlar bu iş yaş, tahta yaş. basan kayar ve düşer.

  yeni bir atatürk ile apo posterlerinin yan yana açılması rezaletine karşıyız!

  !---- spoiler ----!


  ama bu sefer daha yıkıcı olmalı.

  !---- spoiler ----!

  şu bile kitleler arasında bir fark olmadığını gösteriyor. mesele sadece güçler savaşı. olm siz iktidar neyim olursunuz; milleti günde 1453 kere...
 10. ak parti iktidardan düşecek.
  aksaray yıkılacak.
  sadece lise mezunları oy kullanacak.

  yoksa bu işin sonu yok.