1. bilhassa kadıköydekini çok sevdiğim kitabevi. çok şirin ve rahat bir ortamı var çalışanları çok ilgili ama insanı boğmuyor ne aramıştınız diyerek.

  benim için en önemlisi: rafları çok düzenli aradığınızı kolay bulabiliyorsunuz.
  ayrıca dergi ve amatör yayınlar-fanzinler için harika bir yer. çok fazla çeşit var.eski sayılara da ulaşmak mümkün. hatta bulamazsanız getirtebiliyorlar. yeter ki fanzin okuyun demişti ordaki arkadaş hatta. öyle candan!

  hala o sistem işliyor mu bilmiyorum ama geçtiğimiz senelerde vardı. gidip bir imge hesabı açtırıyorsunuz. kredi kartına falan bağlı kalmadan o hesabınızda taksit yapılıyor. aydan aya gidip elden ödüyorsunuz. senet gibi de değil tabi haliyle. bir kitapçı için bence çok güzel bir uygulama.
 2. ykm, Güvenpark'tan sonra Kızılay'da en fazla buluşmak noktası olarak belirlenen dost kitabevinden * çok daha düzenli ve kapsamlı raflara sahip, ilgili personeli olan başarılı kitabevi. arka bahçesinde çay ya da kahve eşliğinde almayı düşündüğünüz, aldığınız kitap/dergileri inceleyebileceğiniz güzel de bir ortam sunuyor.

  İmge kitabevi aynı zamanda yayınevidir, kendi yayınları vardır.

  ciddi anlamda sabrımı tüketen, sonucu benim adıma hüsran ve öfkeyle biten şu olay neticesinde idefix ve aynı firmanın diğer kurabiyesi olan d&r'dan kat'i suretle vazgeçtim. onlar için bu kararımın etkisi muhtemelen kumsala düşen bir iğnenin bozguncu etkisi kadar olacaktır.*

  arayış esnasında arayüzü ve dolayısı ile albenisi zayıf ama mağrur imge kitabevinin sitesini buldum ve yaptığım siparişe çok kısa sürede ilgili bir şekilde cevap verdiler. arşivi çok geniş, stok durum bildirileri güncel, üstelik düşünbil gibi dergilerin eski sayılarına da indirimli fiyatlarla ulaşmak mümkün. Bundan sonra bu siteyi deneyeceğim, Zarı atıyorum.
 3. yayınlarında acımasızca davranıyorlar. çok iyi kitapların basıldığını düşünüyorum. adam şenel'i basmaları bile yeterli sevmem için lakin fiyatları çok yüksek. özellikle son dönemde 10 liraya yakın bir artışla etiketleri yenilediler. açıklaması olamaz bunun.
  sezgi
 4. kitap raflarının arasında gezerken çok güzel müziklerin size eşlik ettiği kitabevidir. bir keresinde sırf şarkıyı sonuna kadar dinleyebilmek için beklemiştim.
 5. ankara'da yasadigim yillar cokca ziyaret ederdim imge kitapevini, arka bahcesinde kahvalti yapar kitap raflarina yolculuga cikardim. son gidisimde tamirat altindaydi arkabahce. hala hatirladigim kadar guzel mi bilmiyorum ama bu tarz mekanlar kitapevlerinin sadece kitap satmamasi gerektigini, ayni zamanda bir paylasim mekani olarak dekore edilmesinin gerekliligini gosteriyor.