• youreads puanı (9.50)
 1. 2002 tarihli a rush of blood to the head albümünde yer alan coldplay güzelliği.

  in my place, in my place
  were lines that i couldn't change
  i was lost, oh yeah

  i was lost, i was lost
  crossed lines i shouldn't have crossed
  i was lost, oh yeah

  yeah how long must you wait for it?
  yeah how long must you pay for it?
  yeah how long must you wait for it?
  oh for it

  i was scared, i was scared
  tired and under prepared
  but i wait for it

  if you go, if you go
  leave me down here on my own
  then i'll wait for you (yeah)

  yeah how long must you wait for it?
  yeah how long must you pay for it?
  yeah how long must you wait for it?
  oh for it

  sing it, please, please, please
  come back and sing to me, to me, me
  come on and sing it out, now, now
  come on and sing it out, to me, me
  come back and sing it

  in my place, in my place
  were lines that i couldn't change
  and i was lost, oh yeah, oh yeah
 2. herkes kadar korkarım dişçiden. korkmamak mümkün diyenler halt etmiş, adamlar ellerinde tamirat işlerinde kullanılan aletlerden çok da farklı olmayan şeylerle ağzınıza girişiyorlar. neyse, son dişçi maceramda oturdum koltuğa yine yan yan masadaki aletlere bakıp bay mengele'yi bekliyorum. geldi, önce önümdeki dev ekrandan bana kafamın detaylı bir görüntüsünü açıp yapacağı işkenceleri soğukkanlılıkla bir bir anlattı ve ardından da "hazır mıyız?" dedi. soru cümlesi olmadığını anlayıp çok da umursamadım ve sadece kafa salladım. sonra ekranda benim kafanın görüntüsü kayboldu ve youtube geldi. in my place - coldplay. ardından da bir adet fix you - coldplay. bir daha asla coldplay dinleyemem sanmıştım ama bu sabah yine dinledim, çok da acı vermedi. yalnız biraz çenemi sıkmışım galiba dinlerken.
  mesut
 3. anısı olan şarkılar grubuna giren diğer coldplay şarkıları gibidir. bir yağmur yağıyorsa bir kapalı hava varsa elim coldplay çalmaya gider. misal yolum çanakkale'ye düşüyorsa feridun düzağaç dinlerim, nereden bilebilirdim ki, bozcaada'da bestelediği şarkılar ile gelibolu'da benzer ruhu yakalayacağımı. havasından mı suyundan mı. in my place de ilk aklıma gelen coldplay şarkısıdır. yaşadığımız olumsuz atmosferi bize hatırlatan şarkılardan uzaklaşmaya çalışsak da bir o kadar o şarkıların başarılı olduğunun da bir göstergesidir.
 4. melankolik insanların grubu coldplay'in en bilindik parçalarından birisi. yağmurlu, karlı, çamurlu havalarda iç ısıtır. neden bilmem.
 5. üniversiteyi kazandığım yıl çıkan şarkı. ranza tepelerinde çok dinlendi, şarkı sözleri mektuplarda arkadaşlara çok yazıldı.