• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.56)
in time - andrew niccol
insanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçecek olan filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanmayacağını ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra yaşananları anlatan bir yapım " parası olanın sonsuza kadar yaşayabileceği bir dünyanın”. filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. bu nedenle, nüfus artışının son haddeye varmasıyla, yeni düzenlemelere girişen insanoğlunun hikâyesi filmde anlatılıyor.
 1. underrated olduğunu düşündüğüm film. yazık yahu. konu güzel oyunculuklar güzel niye puanı 6.7. justin yerine tom cruise oynasaydı ama her şey aynı kalsaydı bu puanda kalmazdı eminim.
 2. çok iyi bir konunun vasat oyuncularla iyi işlenememesi nedeniyle harcandığı bir film bu. oysa yönetmen andrew niccol olunca insan ister istemez pür dikkat, mutlu mesut oturuyor o ekranın karşısına...belki tam da bu yüzden, beklentiyi çok yüksek tutunca sonu hayal kırıklığı demeyelim hadi ama, bir nevi eksik kalmış hissi. böyle bir konu aksiyona ve klişelere bu kadar sığınmadan çok sağlam bir dram olarak çekilse bambaşka bir film olabilirmiş.

  dün bir mayıstı ya...twitter'da şöyle bir paylaşım okudum: "bugün de yine işçiler kahvehanelerde taş oynarken televizyona bakıp onların hakları için sokakta dayak yiyen solculara terörist diyecekler"...öyle. o işçiler ki ayda her biri patronlarına onbinlerce lira kazandırırken kendileri asgari ücrete yapılacak elli liralık zamma bile şükretmekteler...işte tam o noktada ahlakı olan iktisat hocaları üniversitelerde öğrencilerine şu soruyu sorar: "patron mu işçisini besler, işçi mi patronu?"

  işte bu film de bunu hatırlatacak izlediğinizde: "sizden çalınan bir şeyi almak hırsızlık mıdır?"
  mesut