1. aslında onlar da televizyon dizisi, izleyince de tv izlemiş oluyoruz. tv izlememekten kasıt türk dizisi, eğlence programı, haber bülteni, spor programı ve reklam izlememek olabilir.
  abi
 2. televizyonlarda ki iğrenç programlardan ötürü insanlar diziyi, filmi veya izlemek istediği programı artık internetten izliyor. internette aradığınız birçok şeyin olması daha cazip kılıyor. üstelik reklam denen baş belası durumdan bir nebze kurtulmuş oluyorsunuz.

  açıkçası tv izlemiyorum desem yalan olur. bazen maçları ( basketbol, futbol ) internet üzerinden izlemek tv kadar keyif vermiyor.
 3. internetten izlenen dizi süresi kadar sizi bağlıyor. bitti mi şuna da bir bakayım modunda olmadığınız için saçma sapan programlara takılmıyorsunuz. zaten türk dizileri çok uzun olduğu için ben dayanamıyorum. internetten takip ettiğim yabancı diziler maks 50dk olduğu için izleniyor ve bitiyor. ne reklam derdi var ne başka birşey.
 4. türk insanı iki şeyi kullanmayı bilmez zaten; biri kredi kartıdır diğeri televizyon.. yani pek ala da izliyorum şimdi. ama magazinel şeyler bayıyor. arada bir iki baktığım türk dizisi varsa sonu gelmez, zaten evin için de ses olsun diye açıkken siz işlerinizi halledersiniz. ama belgesel kanalları açıksa da mıhlanıp kalırsınız karşısında. neyi nasıl yaptığınızın burada önemli olduğu gerçektir ve de ne kadar zaman ayırdığınız. kastımız "seçicilik". nasıl ki kıyafet almaya gittiğinizde her önüne geleni almıyor, saatlerce düşünüyorsanız işte tv izlerken de nedir, ne anlatmak istiyor, bana faydası var mı diye bir ölçüp tartmak lazım.

  evlilik programını her gün aksatmadan izlemenin bir faydası olduğunu düşünemiyorum misal. tamamen kurgu üzerine kurulmuş bir programda işlenmiş tipleri karşınıza çıkartıyor, bundan da bir servet kazanıyorlar. kurgu olduğunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek..

  çocukluğumdan beri yemek programlarını takip ettim. emel başdoğan favorimdi. o kadar çok ayrıntı ve püf noktası öğrendim ki bu ve benzeri programlar sayesinde, hobime her geçen zamanda katkısı olmuş oldu. kaliteli bir tv izleyicisi olma çabasındayım, kısacası..
 5. valla almışım paralı uydu açıyorum paşa paşa izliyorum dizileri
 6. televizyondan izlemedigi icin televizyon izlememis sayilmaktir, yanlis bir şey yoktur.
 7. olağan bir durum. televizyon izlemek genel olarak bayık türk dizilerini, evlilik programlarını, moda programı saçmalıklarını, reklamları, travma yaşatan haberleri izleyip beynini uyuşturmak demek. internetten kendi seçtiğim ve bana bir şeyler katan nitelikli dizileri reklamsız şekilde izlemek aynı anlama gelmemekte o yüzden.