• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.27)
intouchables - olivier nakache, eric toledano
geçirdiği kazadan sonra felç olan zengin aristokrat philippe, cezaevinden çıkmış driss’i bakıcısı olarak işe alır. herkes driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, philippe o’na inanır ve bir şans verir. dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.
 1. komedi ve dramanın bu kadar eşit seviyede yüksek olduğu başka bir film daha izlemedim. hem kahkaha attırıp hem de gözlerinizin dolmasını sağlayabilecek bir film.
  !---- spoiler ----!

  kulakların duymak dışındaki işlevini öğrenmiş oldum.

  !---- spoiler ----!
 2. birçoklarına göre sıradan gelebilecek, belki de defalarca işlenmiş bir konuda yazılmış olmasına rağmen, müthiş diyaloglara ve harika oyunculuklara sahip bir film. izlenmeli.
 3. izlediğim en güzel, en duygu dolu filmlerden birisiydi.
  abi
 4. senaryo itibariyle çokça rastlayabileceğimiz türden bir film.

  buna rağmen defalarca açıp çeşitli sahnelerini izlemişliğim oldu.operayla ilgisi olmayan ve haliyle orada gülen,resim galerisinde sıkılıp binlerce euro'luk resimlere şaşıran karaktere mutlaka başka filmlerde de rastlamışızdır.ancak başka bir şey var bu filmde.tam anlamıyla suratınıza samimi bir gülümseme konduracak filmlerden.
 5. gerçek bir hayat hikayesinin senaryoya ne kadar başarılı ve etkileyici bir şekilde geçirilebileceğini en güzel şekilde izleyiciye yansıtan film.

  birbirlerine tamamen zıt olan iki karakterin imrenilecek dostluğu, zorluklara karşı birlikte verdikleri mücadele, vefa, sevgi, saygı ne ararsanız fazlasıyla içinde var olan, izledikten sonra dostlarınıza karşı sevginizin depreşmesiyle de etkisini devam ettiren bir film.
 6. bir feel good movie ve amacına ulaşıyor.
 7. driss karakterinin tam bir tipleme olduğunu düşünüyorum, izleyen siyahilerin özendiği super adam, şevkat yerimdar karakterini akıllara getiriyor, o da aynı özelliklere sahipti.
 8. cok başarılı bir film oldugu asikar. ancak sanırım hayatımda hiç gerçek anlamıyla bir dostum olmadığı için beni fazla etkileyemedi. ( baska bir nedeni de olabilir. )
  birde bunun ask versiyonu var. 2016 yapımı baş rollerinde sam claflin ve emilia clarke oynuyor.filmin adı (bkz: me before you) ve asla izlemenizi onermiyorum.
  beid
 9. lan ben acacaktim başlığı kahrolsun foşikler:) neyse film 10 üzerinden 10 klasik müzik, sanat eleştirisi,dostluk,heyecan,komedi,dram,ve muhteşem ludovico einaudi -fly bir esere sahip harika bir film .french rap beklerdim ama filme pek gitmezdi sanırım ama fransızlar işte yine harika bir film daha .