1. en klasigi

  _sizi neden ise alalim?
  _e eleman ariyosunuz diye duydum ben??
 2. iki yıl nsan kaynakları departmanında çalıştım ve o dizilerde filmlerde olduğu gibi olmuyor. deneyimli elemanı hiçbir üst altında çalıştırmak istemiyor ve genelde seçtikleri personeller pasif ve deneyimsiz kişiler. bunun sebebi de kendi konumlarını sarsacak herhangi bir tehdit istememeleri. öyle cv'ye falan bakmıyorlar. ne mezunusun diye soruyorlar ha üniversite ise işe hiç almıyorlar.
 3. adınız
 4. "sigara içermisin?"
 5. "ne kadar maaş istiyorsun?" sorusu en kritik sorulardan biridir. sen bu soruya eğer örneğin "iki bin üç bin" cevabını verirsen sana 2 bin lira teklif ederler sende bozulursun.yaptığın işin fiyatını bilecek ona göre ücret isteyeceksin.sen eğer yaptığın işin fiyatını bilmez iki de üç de olur gibi bir cevap verirsen görüşmeden mosmor,mutsuz bir şekilde ayrılırsın.

  bu soru karşısında yapılması gereken net bir fiyat söylemektir.

  + ne kadar maaş istiyorsun?
  - 3500.
 6. - evli misin? evlenmeyi düşünüyor musun?
  - teklif var galiba... (demedim tabii, kadın sormaya utanmadı, ben utandım.)

  bu evlilik ve askerlik kıstaslarının daha saçmalarını da duydum ama ben yaşamadığım için...
  abrek
 7. - 5 sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz.
  - kusura bakmayın ben depo müdürü pozisyonuna başvurmuştum, medyumluğa değil. ( evet sonuç malum) keşke online mülakat olsaydıda şu videonun linkini paylaşabilseydim

  sonra vay efendim ben neden iş bulamıyorum.
 8. "bakire misiniz?"

  steve jobs soruyor diyenlerin yalancısıyım ben de. biri bana böyle soru sorsa "hayırdır genelev işine mi girmeyi planlıyorsunuz?" diye cevaplardım.