1. nedense idarecilerden çok bazı çalışanları rahatsız eder.

  ilgi: (bkz: beş maymun deneyi)

  !---- spoiler ----!
  bir kafese beş maymun koyarlar. ortaya bir merdiven ve tepesine de iple bağlı bir salkım muz asarlar. her bir maymun merdivene çıkıp muza ulaşmak istediğinde dışarıdan üzerine soğuk su sıkarlar…
  her maymun aynı denemeye giriştiğinde buz gibi soğuk su ile ıslatılır. bütün maymunlar bu denemeler sonunda ıslanmayı tecrübe etmiş olurlar. bir süre sonra muzlara hareketlenen maymunlar diğerleri tarafından engellenmeye başlanır.
  suyu kapatıp maymunlardan biri dışarı alınıp yerine yeni bir maymun konur. yeni maymunun ilk yaptığı iş muzlara ulaşmak için merivene tırmanmak olur. fakat diğer dört maymun buna izin vermez ve yeni maymunu döverler.
  daha sonra ıslanmış maymunlardan biri daha kafesten alınır ve yerine yeni bir maymun konur. ve merdivene ilk yaptığı atakta dayak yer. bu ikinci yeni maymunu en şiddetli ve istekli döven ilk yeni maymundur.
  islak maymunlardan üçüncüsü de değiştirilir. üçüncü yeni gelen maymunda ilk atağında cezalandırılır. ilk gelen iki maymunun yeni geleni niye dövdükleri konusunda bir fikirleri yoktur ama dövmektedirler.
  son olarak da kafesteki ıslanan son maymun olan dördüncü ve beşinci de değiştirilir. tepelerinde bir salkım muz asılı olduğu halde artık hiçbir maymun merdivene yaklaşıp muzları almak için hamle yapamamaktadır.

  !---- spoiler ----!
  abi
 2. her gün aksatmadan yaptığım bir spor.
 3. özel sektörde çok fazla sorun yaratmayan, özellikle istanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız, gayet normal bir durum.
 4. öğretmenlik açısından konuşmam gerekirse özelde sorun yaratan, devlette 'insanlık hali' karşılanan durum
  kazandığım parayı hak etmek açısından alışkanlık haline getirmemeye çalışıyorum
 5. ev ile iş yeri arasındaki mesafe azaldıkça geç kalma durumunun artması
 6. büyüyünce işten bu yüzden atacaklar diye korkuyorum.