1. bence tatlıların şahıdır. pek çok farklı tarifi mevcut internette bulunabilir o yüzden buraya yazma gereği duymadım. ayrıca bana ıslak kek yapan kıza anında evlenme teklif edebilirim.
 2. her yerde satılan aromalar ile daha da mükemmelleşen şaheser. bir kapak kahve aroması ekleyin. yaşasın kilolar.
 3. eskiden ıslak keki hamur malzemesinden alarak yaparlardı. bana hep iğrenç gelmiştir. sonra zaten biraz araştırınca böyle yapmamaya karar verdim. sonuçta yumurta çiğ. şimdi ayrıca bir malzeme hazırlıyorum o nefis ıslaklığı sağlamak için. malum kakao yoğun bir şekilde kullanılıyor, hem kekinde hem sosunda. biraz ama çok az tuz ilave ederseniz şayet o kakao tadı daha baskın hissedilecektir. sonra, biraz portakal kabuğu tadı ve kokusuna müthiş bir katkı sağlayacaktır. sosunu ilave etmeden önce, fırından çıktığı zaman bir bardak sütü üzerinde ayrıca gezdirmenizi tavsiye ederim ayrıca.
 4. ahçısını ya vezir eder ya da rezil.
 5. annemin keki..

  senelerin karakız keki..

  ailenin büyükleri anneme, "karakız! şu kekinden yap da yiyelim.." derdi.. vay be..
 6. doğum günü vb durumlarda meyve suyu ile güzel giden tatlıdır
 7. yaparken sosunu bol ayırınki bayağı ıslak olsun. çok güzel yaptığım kektir.
 8. ıslak kek denilince illa kakaolu bişiyler geliyor akla. ee normal. ama kışın portakallı olanı denemek gerek. portakal kokusu zaten başlı başına lezzeti kamçılıyor; bir de kekin hafifçe portakal suyuna bulanması.. ben o kadar beklemem derseniz de vişne suyunu deneyin. ee kastım tabi vişneli kek. ama ben gibi çapraz tatları seviyorsanız kakao ve çikolatayı vişneyle deneyin.
 9. gerçekten ıslak olanı ve yumurta kokusu salmayanı efdaldir. kekin kıralıdır aynı zamanda.