• youreads puanı (3.71)
  1. suriye'li bir ateistin amerika'da yaptığı bir konuşmadan bir bölümü içeren video. sanırım popüler bir şahıs ama videolar epey amatörce hazırlanıp servis edildiği için yazılması icabeden bilgiye ulaşamadım. bilen arkadaşlar aydınlatırlar muhtemelen.

    konu sıkça bahsettiğim gerçek islam bu değil söylevinin yanlış olduğu, itiraz edilen şeylerin gerçek islam olduğuna dair biraz yüzeysel fakat doğru bilgilerin aktarıldığı özet bir konuşma.

    bazı arkadaşlar amerika ile ilgili övgü cümlelerinden bunun paralı bir islam düşmanı olduğu vs gibi sonuçlara ulaşacaktır muhtemelen ama "öyle olsa bile" söylediklerinde yanlış bir şey yok.
  2. söylediklerinin hepsine katıldığım videodur. yalnızca gidip görmediğim ülke için harika mıdır değil midir bilemeyeceğim. korkum bizim de suriye ile aynı yönde ilerlememiz..
    kısacası: din afyondur. yalnızca islam değil. islamın ek olarak diğer insanların yaşamlarına daha çok karıştığı için daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. herkesin inancı kendinedir. bunu başardığımızda gerçekten gelişmiş bir ülke olacağız.