1. türk asıllı alman şarkıcı. asıl soyadı yurtseven'dir. ilk çıktığında kardeşleriyle bir grup kurmuştu. grubun ismi "yurtseven kardeşler". o yk oradan geliyor. kendisi belli çevreler tarafından sevilmese de bir şarkı sözü beni çok etkiler.

  şappur şuppur adlı şarkısında : "beni beğeneni, ben beğenmem. benim beğendiğim ise beni beğenmez" diyor. yıllarca tartışılan ve benim de kafamı karıştıran o soruyu akıllara getiriyor.

  (bkz: sevmek mi sevilmek mi)
 2. 5. ya da 6. sinifa giderken (hatta 7 ve 8'de olabilir) bunun şarkilariyla 23 nisan gösterisi hazirlayan üç dört siniftan biri de bizim sinifti. hadi ögrencilerde hic müzik zevki yokmuş ey hoca sende de mi yokmuş ?

  hatta zevk olayini da geçtim akil mantik nerede? 23 nisan gösterilerine ismail yk şarkilariyla hazirlanilir mi hiç.

  bi de ayni sarkiyi seçen iki sinif vardi, kavga etmislerdi ögrenciler önce biz sectik, yok biz dansimizi bile hazirladik diye. hani öyle de paylasilamayan bir adam yani..
 3. kim ne derse desin bu adam başarılıdır...
  çünkü piyasada tutunmak için müzik bilgisini o yönde kullanmaktadır ve ciddi oranda kitleye hitap etmektedir...
  bu bile başarıdır...
 4. müzikten anlayan aynı zamanda piyasayı da bilen bir adamdır. bir röportajında yaptığı şarkıların sanat değeri taşımadığını bildiğini ancak piyasada bu tarzın daha çok rağbet gördüğünü ve olaya tamamen ekonomik yaklaştığını dile getirmişti. ama yaptığı doğru bir şey midir o tartışılır.