1. bunca yıldan sonra en sonunda usülü hadis tartışma noktasına gelmiş cemaat. cübbeli ahmet yıllarca cemaatin vitrini oldu ve yıllarca da her türlü hadisi doğru kabul etti. zaten islam büyük ölçüde hadisler üzerine kurulduğu için bir kesim hadisleri kurcalarsak ortada kalırız korkusuyla reddediyordu. başka cemaatlerde türedi tabi hadis ilimcileri ayıklama yapmaya koyuldular. fakat ismail ağa içinde ilk defa bir ses çıktı.

    son 1 haftadır pek bi heyecanlılar. cemaat ikiye bölündü, asıl mevzu unutuldu. vakti olan için büyük eğlence var çünkü heyet falan toplanıp açıklama yapılıyor, videolar ses kayıtları havada uçuşuyor.
    abi
  2. geçtiğimiz günlerde umrede -ki ihrama girdikten sonra her ne koşulda olursa olsun kan dökülemez, bir sinek dahi öldüremezsiniz- tavaf sırasında kendi aralarında kavga edip ağız burun kırmakla gündem olmuş cemaattir.
    kalba
  3. takva filminde anlatılan garip cemaat.
  4. menzil cemaati ile birlikte devlet kadrolarina yerlesen, gelecekte ne istediniz de vermedik denilecek grup. genclik ve spor bakanligimiz sagolsun bu arkadaslara cok yardimci oluyor genclerimizin zehirlenmesinde. gecmiste de feto kitaplari dagitan bakanliklar, o kitaplarin bulundugu evlerdeki memurlari fetocu diye topladi. o kitaplari nerden aldiklarini sormadilar. simdi de menzil ve ismailaga cemaati herkesin evine bir sekilde girmeye basladi. sonumuz iyi degil ya neyse.