1. Dünyanın birçok festivaline katılmış ve ödül almış çizgi filmler bu sene dokuzuncusu düzenlenecek olan İstanbul Animasyon Festivali’nde izlenebilecek. 26 Aralık’ta The Zone Maslak’ta perdelerini açacak olan İstanbul Animasyon Festivali 26-27 Aralık tarihlerinde seyirciye animasyon dolu bir haftasonu yaşatacak.

    En önemli animasyon festivali olarak gösterilen Annecy’de büyük ödüllünü alan Man on the Chair, jüri özel ödülünü alan Patch, Absent Minded veThe Age of Curious ile beraber Anatole’s Little Saucepan,İstanbul Animasyon Festivali’nde gösterilecek filmler arasında. Yine Annecy ile beraber Cannes, Baftagibi onlarca festivalden ödülle dönen Daisy Jacobs’un filmi The Bigger Picture da festivalde gösterilecek 101 filmden biri.

    Festival tamamen ücretsiz. Ancak organizatörler, izleyicilerin yer bulabilmeleri için, bilet alarak rezervasyon yaptırmaları gerektiğini hatırlatıyorlar. Biletlerin tükenmek üzere olduğu duyuruldu!

    festival programı

    not: maalesef bütün biletler tükenmiş ancak salonda boş yer olursa kapıdan biletsiz izleyiciler alınacakmış. geç duyurduğum için kusuruma bakmayın.