1. akp'lilerin secim slogani.

    hep birlikte goruyoruz istikrari. boyle giderse turkiye 3'e bolunme sureci yasayacak. eger bir grup servet duskunu cahil ulkeyi yonetmeye devam ederlerse cok kanli ve uzun bir ic savas ulkemizi beklemekte.
  2. seçim sloganlarında kullanarak kararsız seçmende olumlu düşünceler yaratmışlardır ister istemez. nihayetinde istikrar kelimesi olumlu şeyleri çağrıştıran bir kelime... ve bunlar kendilerine oy olarak dönmüştür, her ne kadar yaptıklarıyla söyledikleri tezatlık gösterse de.
  3. hükümetsiz geçirilen 4 ay boyunca her yerde duyduğumuz cümle. ülkede istikrarı bir tek kendilerinin sağlayabileceklerine inandıran bir partinin sloganıdır. ortaya çıkan problemlerin sadece kendileri başta olmadığı için çıktığı düşüncesini yaymışlardır (işin özüne bakarsak zaten sorunların sebebi onların başta olmamasıydı ama neyse girmeyeyim oraya). başka bir partinin ülkeyi yönetemeyeceği algısı yaratılmıştır. öyle ki "bunca zaman adamlar bir düzen oturttu, belli ilişkiler kuruldu başkası gelse bozulur" diyenler bile olmuştur. bu mantığa göre bundan sonra seçim yapmak dahi gereksizdir. başka bir parti olayı zaten götüremeyecekse ülkeyi toptan bırakalım onlara. zaten artık ülkede seçimlerde tek değişen şey diğer partilerin milletvekili sayısı. o da neyi etkileyebilirse işte.
    jimi