• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
its a free world - ken loach
angie'ye, çalıştığı büroda sistematik mobbing uygulaması yapılmaktadır. iş yerinde gördüğü kötü muameleden bıkmış olan ve oğlunun geleceği için endişe eden essexli genç kadın angie, günün birinde kendi işini kurmaya karar vererek tüm bu baskılara boyun eğmeyeceğini ilan eder. londra'da bir barın arka tarafında kurduğu ofiste göçmen işçilere iş bulmaya başlayan angie, başarı ve servet basamaklarını tırmanırken, dünyayı döndüren para illetiyle de ne kadar ileri gidebildiğinin farkına varır. işçi sınıfının haylaz yönetmeni ken loach, özgürlük rüzgârı’nın hemen ardından çektiği bu son dramıyla günümüz londra’sına dönüyor ve kamerasını yeniden toplumsal konulara çeviriyor. devrimci yönetmenler arasında başı çeken ken loach, yine duyarlılığını ispatlayan zor bir konuya temas etmekten çekinmiyor.
  1. "işte özgür dünya" senaryosunu paul laverty'nin yazdığı 2007 yapımı bir ken loach filmi. işçi sınıfının cevval yönetmeninin kamerası yeniden londra sokaklarında. göçmenlik, "kaçaklık" meselesi üzerinden köle pazarlarının modern dünya versiyonuna tanıklık ediyoruz.

    yoksa siz insanların bu yüzyılda hala alınıp satıldığına inanmıyor musunuz? yalnızca emeğinizi mi pazarladığınızı düşünüyorsunuz?