1. 56 çeşit şifalı-şifasız ot ve baharat ihtiva eden içimi oldukça keyifli alman likörü. eğer biraz fazla kaçırdıysanız geyik kanı içerdiği goygoyunu yapıp "ohh dear god ! " diye bağırdıktan sonra jagermeister logosunun da "oh,deer,god" sözcüklerinden geldiğine çevrenizi ikna edebilirsiniz.
  2. bu içkiyi öyle alıp bi anda bitirmiceksin.odanda durucak.dizi izlerken,kitap okurken 3 4 shot atıcaksın yeticek.red bull ile iyi bir ikilidirler.
  3. mesir macunu ile evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir alkol. boşu boşuna para vermeniz gerekmiyor yani. hem kendi kendinize bir şey yapmak daha eğlenceli. değil mi?
  4. aslen alman ickisi olup digestif denilen icki turune ait bir likordur. digestif adindan da anlasilacagi uzere yemekten sonra sindirmek icin yardimcidir. 59 cesit sifali ot ve baharattan elde edilir. almancadan ingilizceye cevirmek isterseniz "hunting master" diye cevirebilirsiniz.
  5. şifa niyetine
  6. bir çeşit alman yapımı kräuterlikör. almanya da benzer çok fazla içki var ancak dünyada en tanınanı bu, bir benzeri için (bkz: kuemmerling) . almanya ve avusturyada öğrendiğim kadarıyla genelde dağda avcıların tükettiği bir içki türüymüş. içeriğindeki 50'den fazla çeşit bitki ve baharatla bizdeki koca karı ilaçlarını andırıyor.
    özellikle boğaz ağrısı ve üşütmeye iyi geldiği iddia edildiğinden bende bir denemeye karar verdim. yarın önemli bir sınav var, bir iki shot atarsam boğaz ağrısını sabaha keser diye umarak başladım ancak şişe yarılanmış durumda. bakalım sabaha ne durumda olacağım..