1. ankara' da yaşayan ingiliz müzisyen james taylor' ın facebook üzerinden yaptığı paylaşım. ilgili haber

  özeti

  ankara 18 aydır benim evim ve evim olarak kalmaya da devam edecek.
  charlie oldunuz, paris oldunuz, peki ankara olacak mısınız?

  özeti
 2. batının iki yüzlülüğünü bu sefer bir batılı yüzlerine vurmuş. umarım utanırlar.
 3. olmayacaklarını hepimiz biliyoruz.
 4. millet ve din kimliğimiz kadar siyasetçilerimizin! de vizyonsuzluğundan dolayı bir araya gelmeyecek oluşama gönderilmiş yazı.

  ortodoğunun ideri ama bırak avrupa liderlerini arap liderlerini bile bir araya toplayamazlar bunlar. o kadar da yaladıkları halde.
 5. profil fotoğraflarını karartanlara soralım bunu. yeni akım bir kınama şekliydi ama bizim ülkemiz söz konusu olunca pek işlemiyor nedense. ya da milli yas ilan ediliyor mu? tatil demiyorum yas.. yine hayır. vicdan muhasebesini yapan bir yabancı gözünden tokat gibi eleştiri.
 6. değişik cevapları olabilecek bir soru. mesela çok da sikimdeydi ankara olabilir ilk cevap. isterse her gün çarli olur, paris olur, boston olur ama bir gün bile ankara olmaz. orta doğunun bok çukurunda bulunan, belki de terör destekçisi olduğunu düşündüğü sikko bi ülkenin şehri için ayda bir ankara diye sokağa dökülmez. sen de onun için üzülmek, kahrolmak zorunda değilsin. neden bu insanlara kızılıyor anlamak mümkün değil. fildişi sahili'nin ebesini siktiler geçen gün, ne yaptık? ne yaptın?
 7. vakt-i zamanında üç kardeş terörist varmış iddiaya girmişler birimiz paris'te birimiz şam'da birimiz ankara'da patlayalım bakalım kim daha çok ilgi çekecek

  sonra babaları üçünün de ağzına vurmuş bre deyyuslar ölümlerin hepsi acıdır, acılar yarıştırılmaz diye.

  bu da böyle bir hikaye
 8. zavalliligin, bir toplumca gelinebilecek en üst seviyesinde ancak sorulabilecek bir soru. (ne cabuk bize benzemis, ingiliz müzisyen arkadas?)
  size durmadan dayak atan, sizi insandan saymayan, binlerce senedir düsmani olarak gören birisinden, sefkat, merhamet beklemek gibi birsey. bunu göremeyince de, "ne kadar iki yüzlüsünüz", "birbirinize böyle davranmiyorsunuz ama" demek.
  utanc verici..
  absürt.
 9. neden batıdan böyle bir davranış bekliyoruz? yada neden herkesin "insan hayatının önemi" konusunda uzlaşmasını bekliyoruz? fransa, ingiltere, amerika... bu davranışları beklediğimiz ülkelerin politikalarını "insan hayatının değeri" açısından değerlendirirsek hiç önemsiyorlarmış gibi görünmüyor. bir de üstüne bu ülkelerin halkları ortadoğu halkı için hiç iyi şeyler düşünmüyorlar. neden böyle bir duyarlılık bekliyoruz?
 10. biz ankara olamazken onlardan beklemek de anlaşılır gibi değil sanırım