1. mc donalds'a karşı açtığı davayı kazanmış ve saygıyı haketmiştir. sözün özü hamburgerlerin içinde et yok onun yerine kesimden sonra geriye kalan atıklar, yağ ve kemik macun kıvamı yapılarak amonyaktan geçirilerek yıllar boyu bozulmadan kalıyor. muhtemelen soya ve çin tuzu (mono sodyum glutamat) ilavesi ile elde edilen macunun tadı maskeleniyor. hal böyleyken mantar gibi çoğalan fast food zincirleri pazar payını büyütmeye devam ediyor. uyanmak istiyorsanız food inc. izleyerek startınızı verin.
 2. izlemekten keyif aldığım tek şef olduğunu söylemeliyim.
  zira severek hazırlıyor yemekleri, enerjisi ekrandan taşıyor bildiğin.
  ne bileyim tanıdığım birisi çıkmış da, bize evde denediği bir şeyi anlatıyor gibi sanki..

  ne çok geveze, ne kasıntı, ne de fazla havalara sokuyor kendini dikkat çekmek için.. doğal bir anlatımı ve duruşu olduğu için izlemeye başladığım bir şefti.. öyle kibar kibar bir şeyler yapıyorum diye de kasmıyor kendisini.. baya ellerini daldıra daldıra salataların, sosların içine yemek yapıyor.
  bu durum başta biraz itici geldiyse de.. "hangimiz evde tüm servisleri ve çatal kaşığı kullanarak yemek yapıyoruz ki sanki?" düşüncesine bıraktı yerini..

  kısa süre sonra verdiği tariflerinde alternatif üretilerek yapılabilecek şeyler olduğunu keşfettikçe bir dönem televizyonda izlediğim bir iki şeyden biri haline gelmeyi başarmıştı.. *

  yemek yapmayı keyif haline dönüştürebilen başarılı bir şef nazarımda.
 3. Ben bu adamı bir türlü aşçı olarak göremiyorum. popüler kültürün aşçımsısıdır ki ülkemizde de kendisine özenen çakma oliver'lar farklı kanallarda ünlenmiştir. Yemeği kültürel bir öğe olarak algılayan, hayat felsefesi içinde tanımlayan Rick Stein gibi amcalar ise soyu tükenmekte olan ve her daim el üstünde tutulması gereken esas aşçı - gurmelerdir.
  mesut
 4. ingilizlerin dünya çapındaki genç aşçısı.

  televizyonlarda yayınlamaya başladığı yıllarda ilgiyle izlerdim kendisini. hatta bazı ufak mutfak tüyolarını da programından öğrendim. eğlenceliydi. yalnız o zamanlar dikkatimi çeken bir husus vardı; adam iyi güzel yemek yapıyor da ellerini yıkamadan başlıyor işe arkadaş. bu savım uzun süre sonra bozuldu. son zamanlarda showmax kanalındaki programlarında özellikle ellerini yıkıyor ve bunu ifade ediyor. ya beni duydu ya da benim gibi birileri daha sıkıntıya girip adamı uyardı. bilemiyorum. her halukarda başarılı bulduğum bir mutfak adamıdır.

  Kişisel sitesi de takip edilesidir.

  Jamie Oliver
 5. "biraz zentinyağı" diyerek süper sağlıklı şeyler yapan ingiliz şeftir...
 6. kısa zamanlı yaptığı yemeklerini ben de severek seyrediyordum bir zamanlar. şimdi sosyal medyadan takip ediyorum. iyi bir aile babası ve eş görünümünün yanı sıra iyi de bir şef evet.
 7. başarılı ancak etkileyici değil. gordon ramsey karşısında diz çöker tövbe ister gibi bir hali var. yüzlerce tarifini izledim bir tanesi de heves uyandırmadı. takipçisi bol, insanlar seviyor lafımız yok.