• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
jason bourne - paul greengrass
jason bourne, paul greengrass'ın yönettiği senaryosunu greengrass, matt damon ve christopher rouse'un yazdığı bourne serisinin devam filmi.matt damon jason bourne olarak geri dönüyor.
 1. !---- spoiler ----!

  ilk üç bourne tadını vermeyen film.

  bourne dediğin zaman insanın aklına acayip gerçekçi bir aksiyon ve ajan filmi gelirdi ve mümkün mertebe bu film bu filmler hollywood klişelerinden uzak olurdu. ancak şimdi görüyoruz ki bourne serisinin o gerçekçiliği yerini basit ve klişe hollywood filmine bırakmış. t

  amam genel olarak standart aksiyon filmlerinden kat kat iyi ancak bourne standartlarına göre kötü bir film olmuş. hala o fotoğraf netleştirme olayı falan. abi sen bournesun ya. bu kadar basit olmana gerek yok bi kere.

  yaşatttığı hayal kırıklığı sebebiyle 7/10.
  !---- spoiler ----!
 2. genel olarak izleyicilerde biraz hayal kırıklığına sebebiyet vermiş olsa da yine oldukça güzel bir film olmuştur. özellikle ilk üç filmin harika bir seri olması, bu filmin çok uzun yıllardır beklenmesi, hack vs. sahnelerinin biraz hatalı ve komik olması gibi faktörler fazla eleştirilmesine sebebiyet vermiştir ama rotten tomatoes gibi ana kaynakların abarttığı kadar değildir. imdb puanı daha gerçekçidir.

  ben çok beğendim. bourne karakterinin olduğu ve extreme ways in çaldığı bir filmin zaten kötü olma ihtimali yok. abartılı eleştirilere kulak asmayin, gidin filmin tadını çıkarın ve bir de türkçe dublajlı izlemeyin.