• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.20)
jeux d'enfants - yann samuell
annesi kanser ve ölmek üzere olan julien janvier ve göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışan sophie kowalsky arasında özel bir bağ vardır. bu bağ oynadıkları cesaret oyunu sayesinde güçlenmektedir. oyun icabı her biri sırasıyla, diğerine cesaret gerektiren, sınava sütyenle gitmek, okulun en sert çocuğunu tokatlamak gibi, zorlu görevler vermektedir. zamanla hayatın zorlukları da bu oyunun bir parçası haline gelmektedir. bu oyun iki arkadaş arasında büyük bir aşkı alevlendirirken aynı şekilde birbirlerine kavuşmalarına da engel olmaktadır.
filmin ardından iki başrol oyuncusu marion cotillard ve guillaume canet gerçek hayatta da birlikte olmaya başladılar.
 1. 2013 yılı fransa belçika yapımı bir filmdir. filmin başlangıcı "amelie" isimli filmi andırsa da gelişme ve sonuç bölümlerinde bağımsızlığını ilan etmiştir. sıradan bir aşk filmi olarak değerlendirenlerin sıradan aşk filmi kategorisi olarak 90'lı yıllarda hollywood filmlerini ve günümüz 2000 sonrası türk filmlerine bakmalarını tavsiye ederim. ayrıca sinema ve oyun arasındaki bağı da filmde anlayabiliyorsunuz. genel kanı fransız klasiği olarak filmin sonunda saçmalaması olarak görülse de burada filmin sonunda söz konusu olan "saçmalama" filmin ruhunu yansıtmaktadır.sonunun tam da olması gibi değişik ve saçma olduğunu ve bu durumdan da büyük keyif aldığımı belirtmem gerekir. müziklerinin güzelliği ve film ile uyumu da bir harika.
 2. sonunda "geri zekalı la bunlar" dediğim filmdir.

  sanırım hiç romantik değilim. hem de hiç.
 3. !---- spoiler ----!

  asıl adı çocuk oyunu gibi birşey. doğruluk mu cesaret mi oynuyorlar...uzunca bir süre, baya uzun*

  doğruluğu seçerlerse sürekli hareket halinde, devinimli olan o tutku da kaybolup gidecekmiş gibi sanki...o yüzden doğruluğu seçince taş oluyorlar...ya da asıl cesaret doğruluğu seçmeleri mi oluyor ki o yaşlı çifti görüyoruz?*

  fransız filmleri klasiği olarak bilinen "sonunda saçmalama" durumu nedense bana genelde "pek güzel oldu, şimdi mantıklı oldu" dedirtiyor. bunda da yukarıdakileri düşündürttüğü için yine çok mantıklı bir final gibi geldi. ya da benim algımda bir bozukluk olabilir, ama güzel film.

  !---- spoiler ----!
  mesut
 4. romantizmin başka bi boyutu film. ufkunuzu genisletebilir.