• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.20)
jeux d'enfants - yann samuell
annesi kanser ve ölmek üzere olan julien janvier ve göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışan sophie kowalsky arasında özel bir bağ vardır. bu bağ oynadıkları cesaret oyunu sayesinde güçlenmektedir. oyun icabı her biri sırasıyla, diğerine cesaret gerektiren, sınava sütyenle gitmek, okulun en sert çocuğunu tokatlamak gibi, zorlu görevler vermektedir. zamanla hayatın zorlukları da bu oyunun bir parçası haline gelmektedir. bu oyun iki arkadaş arasında büyük bir aşkı alevlendirirken aynı şekilde birbirlerine kavuşmalarına da engel olmaktadır.
filmin ardından iki başrol oyuncusu marion cotillard ve guillaume canet gerçek hayatta da birlikte olmaya başladılar.
 1. sonunda "geri zekalı la bunlar" dediğim filmdir.

  sanırım hiç romantik değilim. hem de hiç.
 2. !---- spoiler ----!

  asıl adı çocuk oyunu gibi birşey. doğruluk mu cesaret mi oynuyorlar...uzunca bir süre, baya uzun*

  doğruluğu seçerlerse sürekli hareket halinde, devinimli olan o tutku da kaybolup gidecekmiş gibi sanki...o yüzden doğruluğu seçince taş oluyorlar...ya da asıl cesaret doğruluğu seçmeleri mi oluyor ki o yaşlı çifti görüyoruz?*

  fransız filmleri klasiği olarak bilinen "sonunda saçmalama" durumu nedense bana genelde "pek güzel oldu, şimdi mantıklı oldu" dedirtiyor. bunda da yukarıdakileri düşündürttüğü için yine çok mantıklı bir final gibi geldi. ya da benim algımda bir bozukluk olabilir, ama güzel film.

  !---- spoiler ----!
  mesut
 3. romantizmin başka bi boyutu film. ufkunuzu genisletebilir.