• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
john wick 2 - chad stahelski
emekliye ayrılmış olan john wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmektedir. ancak başına gelen kimi olaylar onu bir kez daha suç dünyasına iter. bu kez bu uğurda roma sokaklarını arşınlaması gerekecektir...
başarılı aksiyon filmi john wick'in devam filmi olacak john wick'in yönetmen koltuğunda chad stahelski oturuyor. filmin başrolünde yine keanu reeves'i izleyeceğiz. filmin kadrosunda ruby rose, bridget moynahan, ian mcshane, peter stormare, laurence fishburne, john leguizamo ve common gibi isimler de yer alıyor.
 1. john wick filminin devam filmi olan film.

  ilk filmi çok beğenmiştim, bu film ne yazık ki o etkiyi yaratmadı ancak yine de ben çok beğendim. metascore puanı 75 olan bu filmin imdb puanı da şu anda 8,8 civarlarında. dün akşam filmden çıktıktan sonra diğer üç arkadaşım da pek beğenmediklerini söylediler. ben filmden aradığımı buldum. konusu çok sıradan olsa da aksiyon sahneleri gayet güzel. pek abartı yok. ek olarak keanu reeves'in oyunculuğunu ayrı bir beğendim. adamın iş disiplinine sahip. filmde kullandığı silahlar ve dövüş sahneleri için uzun uzun eğitimler almış. üstelik yaşı da 53 o sahneler için pek de elverişli bir yaş değil. dublör kullanımını en aza indirdiği için beraber filmi yaşıyorsunuz. yorulduğunu ve bazı sahnelerde zorlandığını hissediyorsunuz.

  hatta 3.filmin çekilmesi için umut ediyorum.

  laurence fishburne ile keanu reeves 'i aynı karede görmek çok güzeldi. aklıma the matrix geldi. (bkz: o şeref bana ait)
 2. ilk filmin üzerine koyarak çekilen serinin 2. filmi. seri diyorum çünkü 3. filmin çıkacağı kesin gibi. ilk filmde organizasyondan çıktıktan sonra yaşadıkları üzerinden gördük kahramanımızı bu filmde ise organizasyondan çıkmak için ödediği bedel ve bu bedelin kuralları gereği başına gelenleri izledik. filmin kendi içinde bir mantığı yok dersek ayıp etmiş oluruz. ilk filmde sadece otel sahnelerinde gördüğümüz kurallar aslında bu tür insanların bütün hayatlarına yayılmış bunu çok güzel işlediler. aklımızda soru işareti kalmadı.
  otel neden var?
  john wick'e neden herkes saygı duyuyor ve aynı zamanda korkuyor?
  kuralları kim koyuyor?
  neden bu şekilde dokunulmazlar?

  hemen hemen ilk filmde kafanızda oluşan soru işaretlerinin hepsini gideriyorlar. kabaca bakacak olursa 'bir adam var herkesi öldürüyor' ama genel olarak bakacak olursak 'bir adam var belli kuralları ve ayrıcalıkları olan suikastçılar dünyasında yaşadıklarını anlatıyor' ben izlerken zevk aldım. bu tarz filmleri sevdiğim için gayet güzel geldi. keanu reeves abimizin 53 yaşında olduğunu ve bu filmin çoğu sahnesi için özel hazırlandığını da unutmayalım.
 3. yorumum silinmiş yeni yorum yapayım.

  john wick çok güzeldi. 2.sinin daha da güzel olacağına eminim. izleyince gelip buraya yorum bırakıcam.
 4. ufak tefek spoiler icerebilir.

  !---- spoiler ----!

  yine hiç değilse 200 kişinin katledildiği bir çalışma olmuş. seyirci bunu istiyor fikrine çok kapılmışlar. ben emin değilim açıkçası. ilk filmde otel kuralları zaten defalarca çiğnenmişti ikinci de hala kasmalarını gereksiz buldum. 3. film için ikinciyi çekmişler gibi geldi bana. ekmek parasının peşinde tabi herkes. fan değilseniz para vermeyin evde izleyin derim.

  !---- spoiler ----!
  abi