1. 2008'de yayınlanan braid ve 2016'da yayınlanan the witness ile bağımsız oyun camiasının büyük ve kendine has isimlerinden biri olarak kendine yer etmiş bir oyun geliştirici.

    oyun tasarımına yaklaşımı oldukça özgündür. "bir mmo yapalım, içinde şu olsun"cu oyun tasarımcılarının aksine, tasarımının merkezine koyduğu unsuru (oyun mekaniği olsun, felsefe olsun, fikir olsun) doğal ve organik bir şekilde takip eder ve her şeyi mantıksal sonucuna kadar götürmeye çalışır. bu açıdan, ilk andan itibaren tasarladığı oyunun tanrısı ya da kralı değil, o oyunun evrenini anlamaya çalışan bir kaşiftir.

    bu sözler biraz şairane kaçmış olabilir, fakat kendisinin bu yaklaşımı açıklamaya çalıştığı şu sunumda da az çok aynı şeyleri duyabilirsiniz.

    kendisine bir eleştiri getirmek gerekirse; kendisinin bu özgün yaklaşımı, bütünlüklü bir deneyim ortaya koyma konusunda çok başarılı olmasını sağlasa da, oyunlarının anlatı açısından biraz zayıf kalmasına yol açar. braid'de bu sorunu oyunun içine ciddi ciddi kitap koyarak biraz kör gözüm parmağına bir şekilde çözmüş olsa da, the witness'ta aynı sorun yine mevcuttur.