• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
jumanji - joe johnston
26 yıl boyunca bir oyunun içinde tıkılı kalan alan parrish (robin williams), iki çocuğun oyunu yeniden oynamasıyla gerçek hayata geri dönüyor. ancak onunla birlikte egzotik ve vahşi hayvanlar da gerçek hayata geliyorlar. alan, şehri kurtarmak zorundadır, bunun için de oyunu en son onunla oynayan eski arkadaşı sarah whittle'ın (bonnie hunt) yardımına ihtiyacı vardır.
  1. hayatımda çok büyük bir yeri olan film, evi saran sarmaşıklardan mı bahsetsem yoksa çocuğun maymuna dönüş sahnelerinden mi. çok başarılıydı, o kadar ki hala ablama öğrencilerine film derslerinde izletmesi için ısrar ederim. yeni nesil kesinlikle mahrum kalmamalı böyle bir zevkten, zira benim jumanji kelimesini duyduğum an hala içim ürperir, çocukluğum yeşerir.

    şimdi hatırladım, en iyi arkadaşım diye bir dizi vardı sanki show tv'de. hamdi alkan oynardı. onların da bir bölümüne konu olmuştu bu oyun, salonlarının ortasında bir arkadaş grubu açıp oynamıştı.
  2. yeniden çekilmesi robin williams'a ayıptır. ama o öldüğü için bu ayıbı ben üstleniyorum. yani neymiş, yeniden çekilmesi bana yapılan bir ayıpmış. ben ölünce de çocuğum üstlenecek.

    edit: 26 yaşında çoluğa çocuğa karışmanız gerektiğini anlatan film. çocuk yapınca yaşanan curcunayı gözler önüne başarılı bir şekilde sermiştir.