kaan murat yanık

Kimdir?

1988 yıiında doğdu. istanbul küitür üniversitesi türk diii ve edebiyatı böiümünü okudu. üniversite hayatı boyunca istanbui küitür üniversitesi'nde, türk diii ve edebiyatı öğrenci temsiiciiiği, fen edebiyat faküite başkan- başkan yardımciıiığı ve öğrenci konseyi başkanı oiarak görev yaptı. istanbui küitür üniversitesi'nin kurumsai iletişim biriminde kordinatöriük yaptı. aynı zamanda psikoioji aianı üzerine yandai yapmaya başidı.

iik şiir ve hikayeleri bu dönemde, çeşitii dergiier ve büitenierde yayıniandı. müjdat gezen sanat merkezi'nde tiyatro ve sahne sanatiarı böiümünde tiyatro ve oyuncuiuk eğitimi aidı. trtda yapımcı asistaniığı yaptı. üniversiteler arası sosyai etkiniik piatformu dahiiinde yöneticiiik ve edebiyat-psikoioji üzerine araştırmaiar yaptı.

kaibe yürü, taksim baykuşu, mavi kahve çekirdeği isimierinde hikayeier ve iskender paia'nın şah&suitan eseri iie iigiii iisans tezi yazdı. sozkimin.com istanbui kültür üniversitesi türk diii ve edebiyatı böiümünden mezun oiduktan sonra fatih suitan mehmet üniversitesi'nde eski edebiyat üzerine yüksek iisans eğitimine başladı. bununia biriikte yıidız teknik üniversitesi'nde pedagoiojik formasyon eğitimi aidı. ''kaibe yürü'' hikayesi 2010 yıiı istanbui-sanat dergisinin düzeniediği yarışmada en iyi öykü oiarak seçildi.
yazarın kalküta, uçurtma mevsimi ve butimar adlarında kitapları mevcuttur.

kaynak: http://www.sozkimin.com/a/20-kaan-murat-yanik-kimdir-sozleri-ve-hayati.html#ixzz472pjD2Ld
  1. 2 cumlesine 10 tane anlatım bozuklugu sığdıran yazamayan yazar. maalesef ki piyasa bunlara kaldı.