1. ankaralılar güzel güzel tiyatro oyunlarını siteye girince ben de bir ankaralı olarak bu güzel oyunu sizlere tanıtmak istedim sevgili youserlar.

  kadınlar aşklar şarkılar, bir mek'an oyunudur. mek’an, yine ankara merkezli olan domus sanat çiftliği’nden ayrılan bir kadro tarafından 2014 yılında kurulmuştur. bu güzel tiyatro topluluğu oyunlarını farabi sahnesinde oynamaya devam etmektedir.

  şamil yılmaz'ın metnine, serdest vural'ın yönetimine şapka çıkarmak lazım fakat bu oyun asıl gücünü oyuncu ahmet melih yılmaz'dan alıyor. dört ayrı trans kadının yaşamlarının farklı zamanlarının anlatıldığı bu oyunun tek oyuncusu ahmet melih yılmaz. ahmet, bu hikayelerdeki geçişleri o kadar güzel yapıyor ki; tam gözleriniz yaşarmış şekilde düşüncelere dalmışken bir anda kendinizi yıldız tilbe şarkılarına eşlik ederken bulabilirsiniz benden söylemesi.

  kendi ağızlarından oyunun tanıtımı ve facebook sayfalarını paylaştığım bu güzel oyunu izlemenizi çok isterim. buna pişman olmayacaksınız.

  “kadınlar aşklar şarkılar”, trans kadınların çocukluklarına, aşklarına ve ölümlerine adanmış tek kişilik fakat çok sesli bir oyundur.
  tüm sesler, hikâyelerini doğrudan seyirciye anlatırlar. fakat seyirci, alıştığımız seyirci değildir artık. adı aşkla, arayışla, özlemle ve ölümle iç içe geçmiştir şimdi. her kadın, ölüme doğru yol alırken, varlığı seyircide somutlaşmış bu belirsiz kişiye doğru seslenir. aşkların, ölümlerin, arayışların asıl muhatabı bu belirsiz kişidir çünkü:

  "belki bin yıldır burdayız biz"