1. yıllardır yaptığım gözlem sonucu aklıma gelen soru.
  bu kadın cinsini acaba düz erkek mantığıyla mı çözemiyorlar anlamıyorum da benim gözlemlediğim çoğu kadının bir erkekten farkı yok.
  ama bizim memlekette kadını üstte tutuyoruz bakın mesajı vermek amacıyla yıllardır bu geyik yapılır. sanki herkes parayla üzerine anlaştığı tek konu buymuş gibi yapıyor.
  ben kadınların açıkçası çok komplike olduğunu düşünmüyorum. her cinsin süper üçkağıtçısı olacak ama çoğu kadın benim ne cinlikler düşündüğümü anlamıyor bile.
  ya da çoğu sanattan habersiz. poserlık yaygın ve derine inme merakları yok. tıpkı erkekler gibi.
  aşk çıkma olaylarında falan zaten çoğunluğunun ortak katıldığı birçok mevzu var (para, tip, özgüven vs.)
  sizce kadınlar sandığımız kadar komplike mi?
 2. tek bir kadın komplike değildir. bir kadının elinden telefonunu alın whatsappa giremesin, bakın bakalım kadınları anlamak ne kadar kolay. olayı karıştıranlar kız whatsapp grupları. sizin yanınızdayken her şey iyi güzel gibi davranan kız arkadaşınızın sizden ayrıldıktan birkaç saat sonra trip atma sebebi, kız arkadaşınızın aklının ucundan geçmeyecek ihtimallerin o gruplarda konuşulması.

  tamam hadi kız whatsapp grubu etkilemiyor diyelim. kadınların neredeyse tamamında yüksek bir ego var. yıllardır yaptığım gözlemler bunu gösteriyor. egosu olmayan kadın neredeyse görmedim. neredeyse değil hatta direkt görmedim. bir kadının sizi sevdiği için söylediği bir sözün zıttı bir hareketi kısa bir süre sonra yapmasının tek sebebi o egodur. halbuki biz erkeklerin de insan olduğunu bazen unutuyorlar. bir de erkekler onların bu tarz hareketlerini sırf onları sevdikleri için görmezden gelirler, isteklerini gerçekleştirirler. ama kadınlar "bak nasıl istediğimi yaptırıyorum" diye düşünür. şu güçlü kadın muhabbeti çıktı çıkalı böyle. kadınlar güçlü olacağız ayağına erkekleri ezdikçe ezme yoluna gidiyorlar adeta. eşitlik sağlayalım derken üstünlük kurmakta bir beis görmüyorlar.

  yani demem o ki kadınlar komplike falan değildir. bencildirler, egoisttirler, hak etmeyen erkeğe çok değer verir hak edene az değer verirler sonra da "uf anlamıyorsun" derler. ne zaman erkek mantıklı bir şey söylese, "öyle değil işte anlamıyorsun..." tribi atıp işin içinden kurtulurlar.

  feminenlerin ağır saldırısına uğrama ihtimalimin farkındayım. bundan kurtulmak için demiyorum ama ben kendi cinsimi de pek beğenmiyorum zaten. kadınların duygularına hiç önem vermeden sırf onları elde etmek için seviyor numaraları yaparlar, tatlı görünmeye çalışırlar, iyi görünürler falan bir sürü şey.

  edit: imla
  jimi
 3. kendini tanımayan 'erk' in kendini daha iyi hissetmek adına uydurduğu bir "sözde soru" cümlesidir.
  hayatını basit insan iliskileri uzerine kurmuş, anlık duygulanislarin hüsran dolu sonucundan kendine bir "pay" cikaramamis, her seferinde kendini güçlü "sanan" insanlarla birlikte olmuş, ve paradigmasi onu bu cümlenin üzerinde düşünmeye itmistir.
  eger devam ederse anlık duygulanislarin tabiatı gereği bunu anlamayacak, içsel anlamda; hiçbir kusur taşımayan, tamamen özlerin bilgisiyle oluşmuş "ezeli" bir sevgi türünü gücünün buna yetersiz oluşu gereği tadamayacaktır.
 4. ne kadar sandığına da bağlı o şimdi diye yanıtlanabilecek soru
 5. evet klasik kadın savunucuları da damladığına göre başlık yanlış anlaşılmaya başlanmış demektir.
  bir vazgeçemediniz şu erkeklere önyargı ile bakmaya.
  arkadaşım burdaki kasıt adamakıllı bir şey tartışmak.
  hemen beni feminizm düşmanı görüp saldırmak değil.
  ben yeri geliyor sizi sizden fazla savunuyorum. bundan haberin var mı tabi? yok.
  aslında sorunun cevabını gösterdiğin tepkiyle cevaplamış oldun sağol bu arada.
 6. sandığımız kadar komplike mi nasıl bir kalıptır anlam veremedim. kadınların tamamını sadece küçücük hayatlarımızdan yola çıkarak mı sınıflandıracağız. sadece cinsiyetler üzerinden kadınların ya da erkeklerin tamamını kapsayan bir yorum yapmak geri kalmışlık gibi geliyor kulağa. feminizm terörü estirmek de değil amacım. ama çok yarım yamalak bir akıl yürütme bu. kadınlar venüsten erkekler marstan gibi saçma sapan bir yere varıyor. kadın erkek de fark etmiyor.

  bunun dışında evet kadınlar komplike. sizin sandığınızdan da akıllılar. bakın ne kadar afaki bir yorum oldu bu da. whatsapp grubu ya da ikili ilişkilerden bir yola çıkarak yanlışlanamaz bir argüman üretilemiyor. karşımızdakiyle kurduğumuz bağı hangi diyalektikte ele aldığımızı da ortaya seriyor. sanattan anlamak, felsefe yapmak ya da teknik bilgiler. bunu hangi diyalektiğe göre anlayabiliyoruz? ama tek tek bir değerlendirme yapılacaksa herkes çevresindekilerin çoğunluğunu yetersiz bulacaktır.
  sezgi
 7. değil gençler.
  insanlar komplikedir.
  insanların (ilişki çerçevesinde sorulduğunu düşünerek) birlikte olacağı kişiyi seçerken beklentileri vardır. bu beklentiler hayatın farklı evrelerinde değişir.
  bu yüzden aynı kadın aynı zaman aralığında farklı erkeklere farklı davranacak, aynı kadın farklı zaman aralıklarında aynı erkeğe farklı davranacaktır.

  yani zamanlamaya dikkat !

  bu sefer kendimi aşıp oldukça kısa yazdım ama anladınız siz onu.
 8. 1- ne kadar komplike sanıyorsunuz?
  2- her kadın diğer bütün insanlar gibi sığ, bilinçsiz ve kibirlidir. *
  3- eğer komplikeden kastın anlaşılamaması, çünkü tutarsız olmasıysa bu komplike olduğu değil tutarsız olduğu anlamına gelir ve kadına özgü bir durum değildir.
  4- komplike nedir la? canlılar komplikedir, fizik komplikedir, evren komplikedir. aptal bir canlının sosyal ilişkilerinde kullandığı dil yada takındığı tavir komplike olmaz komik olur.
 9. hayır
  elbis
 10. üniversite okurken çıktığım kız yurtta kalıyordu. düşünün yüzlerce kızın her akşam ilişki analizi yaptığını. bu gerçek bir sorun. her allahın günü o kadar farklı ve haklı argümanlarla geliyordu ki diyecek cevap bulamıyordum. zor zamanlardı. bir kadın ile yaşıyorsak o ilişkiyi hiç zor değil gerçekten de bütün kızlar yurdu ile çıkmak zor.

  üniversite ve lise dönemleri bu açıdan sakıncalı. peki üniversiteden sonra bu sıkıntı devam etmiyor mu? ediyor. bazı kadınlar ailesi ile çok içli dışlı olduğundan 3. dereceden bir kuzenin eşinin sizin hakkınızda yaptığı bir yorumdan etkilenebiliyor. insanoğlu etkilenir kızmamak lazım ama ilişkisini muhabbetlere meze yapmayacak olgunlukta insanlarla beraber olmak gerekiyor. öyle birileri var mı bilmiyorum. bulursanız gidip karantina altına alın. dünya florasındaki bakteriler onlar için ölümcül olabilir. uzay gemilerini de çok kurcalamayın. bozarsanız yapacak biri yok.