• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (4.33)
kafes - josh malerman
dışarıda bir şey var…

görülmemesi gereken korkunç bir şey… ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.

malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. ve onları takip eden bir şey vardı.

bu bilinmeyene doğru gözbağının karanlığında yaptığı yolculukta malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu: bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat... ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?
 1. severek okuduğum, korkunç maceralarla dolu bir kitap.
 2. --- spoiler ---
  kopek victor'un delirmesi ve kendi kendini yemeye calismasi cok carpiciydi.

  garry'nin yasadigi delirme cok ayri boyuttaydi.hala gercekten delimiydi yoksa zaten deli olan biri hangi noktada olurdu sorusunun bir cevabimiydi dusunuyorum.

  nehirde karsilastiklari gozleri acik adam ile gecen diyalog cok heyecanliydi, o an kitabin ortasinda oldugumuzdan dolayi adama inanmistim aslinda ama sonra hic de inanilacak biri olmadigini anladim, yine de bir deliye gore gayet efendi bir adamdi.

  hic bir karakterdeki korku , tedirginlik , endise bana kiz ve oglanin duydugu urkeklik duygusu kadar gecmedi ve dokunmadi .

  gayet basarili bir kitap. ilk kitap olmasi ve yazarin bir muzik grubu uyesi olmasi da takdir edilesi.
  --- spoiler ---
 3. okurken gerim gerim gerildigim gerilim türünün hakkını veren kitap.

  !---- spoiler ----!

  olayların nedenini, nasıl başladığını, nasıl çözüleceğini de bulabilseydik kitapta daha iyi olurdu.

  !---- spoiler ----!